Dokumentālists Ivars Zviedris ar “Duceli” radījuši muzikālu manifestu

 
©Publicitātes foto

Pazīstamais dokumentālists Ivars Zviedris kopā ar ekoloģiskās mūzikas ansambli “Ducele” ir radījuši jaunu publicistiski muzikālu manifestu – Viļņa Baumaņa dziesmas “Dzintarjūra” video.

Dziesmas “Dzintarjūra” radīšanas vēsture aizsākusies 70. gados, kad to izpildīja trimdas latviešu muzikālā apvienība “Trīs no Pārdaugavas”, kuru dziesmas iekļautas jaunākajā “Ducele” albumā un aprakstītas nesen izdotajā Noras Ikstenas grāmatā “Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts”. “Šajā videoklipā vēlējāmies pateikt to, ka nav nekā mīļāka par Dzimteni, dzimto valodu, tēva mājām, sieviņu, draudzeni, bērniem, mazbērniem, tuviniekiem, draugiem un citiem tuvumā vai tālumā mītošajiem “dzintara gabaliņiem”, bez kuriem jēdziens “Dzintarjūra” mums nebūtu nedz simbols nedz metafora,” norāda ansambļa līderis Arnis Veisbārdis. “Nekad nav par vēlu sevī atklāt īstā un vienīgā brīnuma apjausmi, ieraudzīt vienreizīgo un mūžīgo skaistumu, kas mums ikdienā atrodas tepat līdzās. Visi Ivara Zviedra veidoto dokumentālo filmu kontroversālie varoņi ir mūsu “Dzintarjūras” vai “Dzintarzemes” ekosistēmas atšķirīgie, neparastie un unikālie dzintara gabaliņi, kurus ir vērts iepazīt un tajos atklāt daļu no sevis.”

“Ducele” norāda uz faktiem: 2000. gadā Latvijā bija 2,4 miljoni iedzīvotāju, 2021. gadā - 1,93 miljoni iedzīvotāju, “Eurostat” prognoze - līdz 2050. gadam Latvijā būs 1,5 miljoni un līdz 2080. gadam 1 miljons iedzīvotāju. “Kāpēc tā ir? Kāds tam ir iemesls? Vai tiešām pēdējo trīs gadu desmitu laikā mūsu politiskā un birokrātiskā bomonda vēlme ir bijusi iznīdēt latviešu tautu, kura gadsimtiem ilgi ir dzīvojusi pie Dzintarjūras, Dzintarjūras krastā, tās “dzintara gabaliem” izcīnot neatkarības cīņas, kopjot savu valodu, tikumu, attīstot un pilnveidojot tikai sev pieņemamās dzīves vērtības? Kas ir svarīgāks - daba, cilvēks vai alkatība un mantrausība? Kādi mēs esam? Kādi mēs būsim?” retoriski vaicā “Ducele”. “Vai mums visiem nav pienācis laiks uzvilkt sapņu buras un darīt, lai latviešu tauta dzīvotu pašpietiekama un pārtikusi savā dzimtenē, savas Dzintarjūras krastos?”

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!