Alise Haijima izdod "RigaLive" nometnē sarakstīto dziesmu

 
©Publicitātes foto

Klausītāju vērtējumam nodota mūzikas rakstīšanas nometnes “RigaLive” sestajā sesijā sarakstītā dziesma “Ja tev nav”, kuras autori ir Alise Haijima, Artūrs Jenots un Andis Ansons. Šādā sastāvā skaņdarbu viņi radīja pirmo reizi.

“Šo dziesmu katrs var saprast tā, kā vēlas. Kā jau visas daiļrades papīra vai digitālā formā - katrs izvelk sev aktuālu domugraudu, taču kopumā dziesmas liriskais “es” stāsta par atgādinājumu, ka tu neesi viens. Ja tev trūkst prieka, kompānijas, kaut tik vien kā sāls vai cukurs beidzies, tev ir iespēja piezvanīt un tev palīdzēs. Es domāju, ka pēdējā gada laikā mūs visus lielākā vai mazākā mērā ir skārusi vientulības sajūta vai skumjas, nevarot izdarīt kaut ko. Es gribētu satuvināt cilvēkus un mudināt neatsvešināties vienam no otra,” tā Alise.

Dziesmai tapis arī videoklips, kurā Alise piedalīties uzaicinājusi divus savus tuvākos draugus - cilvēkus, kuri ir bijuši ar viņu kopā jau no bērna kājas, atbalstījuši viņu un dzīvojuši līdzi ar dziedātājas sapņiem un mērķiem. “Klipā tiek stāstīts par mani, kura viena sēž mājās pie tukša rakstāmgalda ar mazu augu, kas simbolizē darba neesamību un vēlmi turēt sev blakus kādu dzīvībiņu - tātad tā ir vientulība. Taču tad man piezvana draugs un dodamies ielās ar mašīnu pie dabas. Kopumā klipā redzama izraušanās no ikdienas,” ieintriģē Haijima.

“Es teiktu, ka komandas sinerģija bija augstā līmenī. Ar Artūru [Jenotu] tik labi sapratāmies un vārdi tikai “cepās un cepās” uz priekšu. Man idejas iznāk parasti tādā haotiskā formātā, bet Artūrs spēja salikt pa plauktiņiem skaisti izvārdojot visu, ko vēlos pateikt. Savukārt Andis [Ansons] bija ļoti atvērts uz mūsu idejām aranžijā, vienmēr uzklausīja visu viedokļus un, protams, arī nekautrējās un pateica, ka nav laba ideja, ja kaut kas neiet kopā. Šāda godīga un profesionāla strādāšana man neaprakstāmi patīk, jo nevar tapt labs rezultāts, ja sāksim uztraukties par to, vai otrs apvainosies, ja pateiks, ka viņa ideja neder. Es pati arī lielākoties strādāju pēc šīs metodes, protams, projekta sākumā norunājot, ka nepiekrišana idejai nav personīgs apvainojums. Andis mani pārsteidza arī ar savu darba veikšanas ātrumu. Esmu bezgala apmierināta un priecīga par šo komandu,” par komandas sadarbību nometnē “RigaLive” stāsta Haijima.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!