Ziemu aiz astes ķerot, "audrú" izdod singlu "Cimdiņš"

 
©Publicitātes foto

Pašā pēdējā februāra datumā, vēlā vakarā pašmāju indīroka grupa “audrú” izdevusi singlu ar šķietami ziemīgu nosaukumu “Cimdiņš”, piebilstot, ka paši šo dziesmu labprāt spēlē arī vasarā. “Cimdiņš  ir grupas pirmais singls latviešu valodā, kuru papildina arī teksta video.

“audrú” savas dziesmas veido kā noskaņām bagātus stāstus, un tādēļ arī neskaidro to nozīmi, ļaujot klausītājiem pašiem to iztēloties. Interesanti, ka grupas mūziķu vidū “Cimdiņa” alternatīvais nosaukums ir… “Ezītis”. “Šķiet, cilvēki dziesmas latviešu valodā gaida vairāk un ir gatavi uzklausīt vairāk. Redzēsim, kā klāsies šai sešas minūtes garajai dziesmai,” prāto mūziķi. Taču dziesmas sešas minūtes aizrit ātri - sekojot līdzi melodiskajai līnijai, kas attīstās līdz ar dziesmas stāstu, bet turpinās ar mainīgu dinamiku un harmonijas progresiju. “Cimdiņš” ierakstīts Valmieras ierakstu studijā "Hodila Records" pie Ģirta Laumaņa.

Grupu "audrú" veido četri draugi Ieva Svētiņa, Gita Strazdiņa-Dzintara, Artūrs Dzintars un Jurģis Rāts, kurus vieno mīlestība pret dažādu žanru mūziku. 2020. gada oktobrī grupa “audrú” izdeva debijas EP “the light house trilogy”, kas nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta mikrofons 2021” debijas kategorijā. “Mēs bijām ļoti pārsteigti, kad uzzinājām, ka esam starp pieciem “Zelta mikrofons” debitantiem. Protams, priecājamies, ka esam sadzirdēti!“ tā grupa “audrú”.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!