RECENZIJA: The Weeknd "The Highligts"

 
©Publicitātes foto

8. februārī Amerika pamira – notika Nacionālās futbola līgas sezonas izšķirošā spēle, "Super Bowl" jeb Superkausa izcīņa, kurā noskaidrojās sezonas uzvarētājs. Īpaša nozīme šajā kulta pasākumā ir pat puslaika pārtraukumam, kurā katru gadu uzstājas kāda no pasaules mūzikas superzvaigznēm, un šogad tas bija viens no Atlantijas okeāna tās puses slavenākajiem un pašiem pieprasītākajiem māksliniekiem The Weeknd.

Lai gan panākumu (un arī naudas) šim vīram netrūkst, viņš un ierakstu kompānija “XO/Republic Records” laikam nolēma kalt dzelzi, kamēr tā karsta, un uz minēto pasākumu sarūpēja īpašu albumu, prezentējot tajā ievērojamākos no The Weeknd darbiem. Lai gan albums “The Highligts” stipri izskatās pēc labāko dziesmu izlases jeb “Greatest Hits” (tā būtu otrā The Weeknd karjerā), tā tomēr tāda neesot. Kopumā 18 kompozīcijas vairāk nekā stundas garumā: “Save Your Tears”, “Blinding Lights”, “In Your Eyes”, “I Feel It Coming” un “Starboy” (kopā ar “Duft Punk”), “Pray For Me” (ar Kendriku Lamaru), “Heartless”, “Love Me Harder” (kopā ar Arianu Grandi), “The Hills”, protams, arī “Earned It” no “Fifty Shades Of Grey” utt.

PAR. “Šā brīža planētas karstākā populārās mūzikas zvaigzne” - par The Weeknd dzirdēts tieši šāds apzīmējums - izlasē ar hitiem nav skopojies, tāpēc skaidrs, ka viņa faniem un talanta pielūdzējiem “The Highlights” patiks. Arī citiem klausītājiem būs interesanti uzzināt, ka konkrētais hits, kas katru dienu skan radiostacijās, ir The Weeknd darbs (apskatniekam tā sanāca ar “Blinding Lights”). Etiopiešu izcelsmes kanādiešu dziedātājs Ābels Makkonens Tesfaije jeb The Weeknd piedāvā savdabīgu “r&b”, neosoula un popa miksli, sasniedzot itin suģestējošu un atmosfērisku rezultātu. Izskatās, šī kompilācija palīdzēja topā uzturēties arī pagājušajā gadā iznākušajam studijniekam “After Hours”, kurš tobrīd sadzīvoja “Billboard Top 200” jau teju 50 nedēļas, tomēr atkal bija spējis uzkāpt līdz ceturtajai pozīcijai.

PRET. Nāksies atkārtoties, bet - šāda mūzika nav domāta mūsu platuma grādiem, tā ir amerikāņu mentalitātei domāta amerikāņu mūzika. Tiesa, tā pirms kāda laika varēja teikt arī par hiphopu…

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!