RECENZIJA: Ashnikko "Demidevil"

 
©Publicitātes

Ekspresīvā, zilmatainā amerikāņu repere Ashnikko (īstajā vārdā Eštone Nikole Keisija) latvju mūzikas cienītājiem varētu būt interesanta ne tikai ar savām provokatīvajām dziesmām, kuras jau tikušas līdz daudzu valstu topiem, bet arī faktu, ka savus tīņa gadus meitene pavadījusi Latvijā un pat Rīgā skolojusies vidusskolā. Jau tad viņa rakstījusi pati savu mūziku, sadarbojusies arī ar vietējiem mūziķiem ansi, Niklāvu, Orioli un citiem.

Tagad Eštonei jeb Ashnikko ir līgums ar vienu no pasaules lielākajām ierakstu kompānijām “Warner Music”, viņas videoklipiem ir vairāki desmiti miljonu skatījumu, bet sociālajās vietnēs sekotāju skaits tuvojas diviem miljoniem. Miksteips "Demidevil" seko Ashnikko 2019. gadā izdotajam mazalbumam "Hi, Its Me", kurā iekļautā dziesma "Stupid" viņai gādāja visas pasaules uzmanību, tostarp divus miljonus sociālā tīkla "TikTok" fanu.

Jaunajā miksteipā desmit dziesmu garumā, caurvijoties mūsdienu feminismam, Ashnikko runā par tādām tēmām kā attiecības un pašizpausme, pievienojot tam izpildītājai raksturīgo tiešo un aso humora devu. Milzu popularitāti jau guvis singls “Cry”, kas ierakstīts kopā ar kanādieti Grimes, un kam tapis videospēļu stilistikā animēts videoklips - vietnē “TikTok” tas iet “uz urrā”. “Simts miljonus gadus esmu gribējusi strādāt kopā ar Grimes, un tagad tas ir noticis! Sapnis ir piepildījies! Viņa iedziedāja ar mani kopā dziesmu, kura ir par manu bijušo labāko draudzeni, kura pārgulēja ar manu puisi. Izcili, vai ne?!” savā ironiskajā stilā jūsmo Ashnikko.

Izdevums “The Guardian” pērn ierindoja Ashnikko to jauno izpildītāju sarakstā, kam vērts sekot 2020. gadā, taču visus karjeras attīstības plānus izjauca pandēmija. Varbūt šogad? Bet pagaidām - jaunais albums, kura ierakstā bez jau minētās Monreālas hipsterdīvas Grimes piedalās arī amerikāņu dziedātājas Kelis un Princess Nokia, bet dziesma “L8Boi” sagatavota kopā ar Evrilu Lavinju. "Mana darba auglis, asinis, sviedri un asaras - mans albums! Esmu tik smagi strādājusi ar to, ka šobrīd esmu šausmās, zinot, ka pasaule to klausīsies. Līdīšu ziemas miegā uz pāris nedēļām, kamēr ikviens to noklausās," tā dziedātāja. Pirmajā nedēļā Ashnikko darbs bija ielidojis Apvienotās Karalistes Top 20, bet šobrīd noslīdējis līdz Top 100 pakājei, savukārt Amerikas topā tas kā jaunums bija ierindojies 107. vietā. It kā vāji, taču viņas auditorija ir meklējama sociālajos tīklos un interneta vietnēs.

PAR. Izskatās, ka šausmināties dziedātājai nebūs iemesla - mūzikas kritiķi viņas darbu lielākoties novērtējuši ar četrām zvaigznēm, arī topos tas ir atzīmējies, savukārt sociālajos tīklos tam jau ir teju kulta statuss. Ir jūtams, ka vecāki bērnībā meiteni ir radinājuši pie tik kardināli atšķirīgas mūzikas kā kantrī un “Slipknot” - arī albums “Demidevil” tiek stilistiski raksturots kā pops ar ietekmēm no “r&b”, “trap”, hiphopa, poppanka, elektropopa un pat “nu-metal”. Ļoti veiksmīgs formāts - tikai desmit skaņdarbi, kas kopumā 25 minūtēs, tāpēc apnikt vai sakrist uz nerviem tam nedraud. Skaļa, nekaunīga, droša - tāda ir Ashnikko. Dziesmiņām nav ne vainas, it īpaši izceļamas “Daisy”, “Deal With It” (ar Kelis), “Slumber Party” (ar Princess Nokia), “Good While It Lasted”, teksta dēļ arī “Drunk With My Friends”. Protams, pāri visam ir “Cry”. Jāpiebilst, ka teksti šai jaunietei vispār ir tādi, ka tikai ar vienu cenzoru uzlīmīti uz šī miksteipa vāciņa izskatās stipri par īsu. Klausoties Ashnikko, tuvākās asociācijas rodas ar Billiju Ailišu, Mailiju Sairusu un Nikiju Mināžu. Šāda laikam varētu izskatīties un izklausīties 21. gadsimta hipijmeitene 21. gadsimta par šādu kustību izpratnē.

PRET. Nekā iebilstama.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!