Atkal varēs dzirdēt balsis ar Kazāku

 
©Publicitātes foto

Novembrī pie LTV skatītājiem nokļūs jaunā raidījumu “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” sezona, kas sešos raidījumos iepazīstinās ar citādo starp latvisko. Ar mūziku, sarunām un cilvēcību piepildītie stāsti iepazīstinās ar Latvijā dzīvojošiem ukraiņiem, romiem, gruzīniem, ebrejiem, poļiem un vienu no Latvijas pamattautām – līviem.

Projekts “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” no 19. novembra būs skatāms ceturtdienās pulksten 19.30 LTV1 kanālā un Replay.lv. “Iepriekšējo sezonu raidījumos par mūsu valodas izloksnēm es centos aptvert, izprast un ieaust mūzikā mūsu pašu, latviskā pārsteidzošo dažādību. Šogad kopā ar raidījuma komandu mums izdevās piedzīvot kādu sen lolotu sapni - pietuvoties mūsu visu jeb Latvijas sabiedrības tik bagātīgajai dažādībai. Iepazītie cilvēki un stāsti man ļauj vieglāk pārvarēt paša stereotipus par dažādību kā draudu latviskajam. Gan filmēšanas laikā, gan sadarbojoties ar cilvēkiem dziesmu radīšanas procesā, es vēl vairāk sevī nostiprināju pārliecību, ka mūsu dažādība ir vērtība. Turot godā gan mums kopīgo, gan katram savu valodu, kultūru, reliģiju un tradīcijas, mēs kļūstam interesanti viens otram,” uz paveikto atskatās Kārlis Kazāks. Raidījumu cikla pirmā sērija vedīs muzikālos, sirsnīgos un gluži neticamos stāstos par ukraiņiem Latvijā. Plašā ukraiņu kopiena pārsteidz ar daudzskaitlību, organizētību, tradīciju kopšanu un tikšanās vietu Kolotilovku tepat Rīgas pievārtē.

Arī jaunajā sezonā, katras sērijas veidošanas laikā atklāto un piedzīvoto, raidījuma vadītājs un mūziķis Kārlis Kazāks ir pārvērtis dziesmās. Šoreiz sadarbībā ar iepazīto tautību cilvēkiem dziesmas bagātinātas gan ar vārdiem dažādajās valodās, gan īpašu skanējumu. Tā veidošanā un ierakstā būtisku lomu uzņēmās arī multiinstrumentālists Kārlis Auzāns.

“Man ir ļoti interesanti strādāt ar šādu projektu, jo pasaules mūzika vienmēr ir bijusi iedvesmas avots manām kompozīcijām. Kārlim Kazākam ir savs izteiktais rokraksts, ko varētu nodēvēt par "mūsdienu latviešu dziesminieks". Tāpēc man ir gan izaicinājums, gan azarts radīt jaunu un nedzirdētu skanējumu, savijot latviešu dziesminieku ar dažādu citu tautu etnisko mūziku,” tā Kārlis. Auzāns.