Katrīna Gupalo pēc koncerta "apdāvina" fanus ar sava mobilā tālruņa numuru

 
©Jānis Škapars

Sestdien, 5. septembrī, nesen atklātajā mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” notika Katrīnas Gupalo koncerts «7 Skumjas zvaigznes un Alabamas mēness», kurā piedalījās arī elektroniskās mūzikas guru Oriole.

Pirmoreiz aktrises Rēzijas Kalniņas un diriģenta Aināra Rubiķa radītā kultūras telpa “OratoriO” Sporta 2 kvartālā durvis vēra 29. augustā, un Katrīnas Gupalo koncerts bija tikai otrais pasākums šajās telpās. Jāsaka, ka tās atrast nav viegli (ieeja meklējama no Hanzas ielas puses), taču tas arī ir vienīgais acīs krītošais to trūkums - “OratoriO” radīja ļoti mājīgu iespaidu, un vēl ģimeniskākas sajūtas tām piešķīra mūždien draudzīgā un komunikācijai atvērtā Katrīna Gupalo.

Dziedātājas un pianistes koncerts aizritēja divās daļās. Katrā no tām skanēja gan pašas oriģinālkompozīcijas, gan Imanta Kalniņa dziesmas (to gan šķita par daudz) Katrīnas aranžijās, gan Kurta Veila mūzika, gan citas melodijas. Uz vairākiem skaņdarbiem teicamajai pianistei pievienojās arī elektroniskās mūzikas pazinējs Oriole, kurš dziesmām piešķīra savdabīgu fonu jeb nokrāsas. Koncerta noslēgumā visi atnākušie jau jutās kā savējie, turklāt šīs sajūtas vēl vairāk paspilgtināja pati Katrīna ar diezgan riskantu gājienu: tēloti bargā balsī (to notēlot gan viņai nepadodas) apvaicājusies, kuri koncertā filmējuši, viņa palūdza tiem savos telefonos pierakstīt viņas mobilā tālruņa numuru. Protams, ka to izdarīja arī citi spilgtās dziedātājas talanta pielūdzēji. Klausītājiem netika liegtas arī kopbildes un/vai selfiji mūziķes grimētavā.

“Tas ir tik saviļņojoši, ka Rīga turpina skanēt, ka Rīgā top gan jauni mākslas projekti, gan jaunas telpas to norisei. “OratoriO” kļūs par unikālu platformu radošiem eksperimentiem, par dažādu mākslinieku un dažādu žanru tikšanās krustpunktu,” priecājās Katrīna Gupalo. Nākamais koncerts jaunajā mūzikas un drāmas telpā notiks jau šo sestdien, 12. septembrī, kad kino mūzikas programmā satiksies talantīgās un skaistās māsas Balanas un pianists Andrejs Osokins.