VĒRTS APMEKLĒT. Lai ballīte turpinās

 
©Publicitātes foto

«Kā teica Andris Freidenfelds: mums pensija nedraud, jo līdz ar gadiem kļūstam arvien vērtīgāki – kā labi izturēts konjaks. Un tā arī ir, jo mēs neesam popdīvas, kurām visu mūžu jābūt jaunām un tāpēc jāšpricē botokss. Mēs, jo grubuļaināki, jo vērtīgāki,» smaidot saka Latvian Blues Band ģitārists un vokālists Jānis Bukovskis (38).

Rītvakar, 21. februārī, pulksten 19 teātra namā Jūras vārti Ventspilī un trešdien, 26. februārī, pulksten 19 VEF Kultūras pilī Rīgā gaidāmi Latvian Blues Band 20 gadu jubilejas koncerti.

Grupas uzstāšanās vienmēr ir oriģināls, enerģisks un klausītājus pārsteidzošs priekšnesums, tādēļ arī tās jubilejas gadā klausītāji var gaidīt daudzus patīkamus pārsteigumus. Zīmīgo jubilejas gadu Latvian Blues Band atzīmēs ar koncertiem arī Vācijā, Dānijā un Norvēģijā, un šo pašu programmu spēlēs arī 6. jūnijā Liepājas Lielajā dzintarā un - 13. jūnijā Ropažu estrādē, kur jau ceturto gadu pēc kārtas notiks grupas izlolotais un organizētais R&B Blues Festival. Šo starptautisko festivālu unikālu padara fakts, ka tas ir vienīgais šāda veida mūzikas festivāls Latvijā, ar ko, saprotams, Latvian Blues Band ļoti lepojas. «Ir prieks un lepnums, ka šis festivāls pulcē māksliniekus no visām pasaules malām: no Austrālijas, ASV, Beļģijas, Polijas, Igaunijas, Dānijas, Vācijas, Nigērijas un Dienvidāfrikas,» saka Jānis Bukovskis, uzsverot, ka festivāla organizēšanai tiek pievērsta īpaša uzmanība, un katru gadu rūpīgi tiek plānots, ar ko pārsteigt klausītājus un kā pilnveidot pasākuma programmu.

«Iepriecinošs ir fakts, ka interese par blūzu un soulmūziku arvien pieaug, tādēļ mums ir patīkams izaicinājums katru gadu uz Latviju aicināt arvien jaunus izpildītājus. Un mūsu divdesmitās jubilejas gads nebūs izņēmums - Ropažu parks atkal tiks pieskandināts ar pasaules līmeņa blūzu, R&B un soulmūziku, pulcējot mūziķus no Latvijas, Polijas, Itālijas un ASV,» apsola Jānis Bukovskis.

20 gadu laikā Latvian Blues Band izdevuši sešus CD un vienu DVD. Ir daudz spēlējuši koncertos gan tepat, Latvijā, gan arī paplašinājuši iespējas un pilnveidojuši sevi, dodoties ārvalstu koncerttūrēs. Tie ir viņu mērķi, kas nu jau kļuvuši arī par panākumiem - apgūt plašāku mūzikas tirgu, gūt atzinību ārvalstīs un veidot dažādus sadarbības projektus.

Ko grupai jubilejas reizē novēlēt? «Neizsīkstošu publikas vēlmi apmeklēt mūsu koncertus un klausīties mūsu mūziku. Long Live The Blues! Keep The Blues Alive! Lai šī mūzika neizsīkst, lai ballīte turpinās! Jo brīžam ir sajūta, ka esam kā dinozauri, kas ierakstīti Sarkanajā grāmatā. Laba līmeņa turpinātāju Latvijā mums diemžēl nav, un tas mazliet uztrauc, jo mēs redzam, kā šī kustība attīstās citviet Eiropā. Tas ir līdzīgi kā ar demogrāfisko situāciju: kur ir darbs, tur ir cilvēki, kur ir skolas, tur ir ģimenes. Ja būtu vietas, kur spēlēt un darboties, būtu arī grupas. Bet, tā kā to nav, arī sekotāju nav,» secina Jānis Bukovskis.

Taujāts, ar ko grupa savos 20 atšķiras no tā Latvian Blues Band, kas 2000. gadā devās savā pirmajā lielajā koncerttūrē pa Kanādu, Jānis Bukovskis atteic: «Galvenokārt jau ar pieredzi. Blūza mūzikas pamatā ir dzīvesstāsts un, kļūstot arvien nobriedušākiem, arī mūsu mūzika tāda kļūst. Gan prieks, gan smeldze, kas saklausāma mūsu oriģinālkompozīcijās, nāk no šo gadu pieredzes. Jo - par kādu gan pieredzi varējām runāt pirms divdesmit gadiem?! Tad bija tikai degsme un liela vēlme būt šai mūzikā. Tas nenozīmē, ka degsme ir zudusi - tā ir joprojām, tikai klāt nākusi vēlme vairāk pievērsties mūzikai, nevis trakulībām uz skatuves. Un nav jāpaliek par klaunu, lai izstāstītu savu stāstu.