Daugavpils Olimpiskajā centrā notikušajā dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” finālšovā ar neparastu pirmizrādi izcēlās indīroka grupa “Carnival Youth” – viņi savā versijā izpildīja senseno dziesmu “Kur tu biji”.
Raimonda Paula dziesma “Kur tu biji” pirmoreiz aptuveni pirms pusgadsimta izskanēja Oļģerta Dunkera režisētajā filmā “Tauriņdeja”, to izpildīja Bruno Oja. Cik veiksmīga tās versija padevusies jaunajiem “karnivāļiem”, un vai tieši viņiem vajadzētu censties izpildīt šāda veida melodijas, tas, protams, ir gaumes jautājums, taču izrādās, ka šai dziesmai būs arī turpinājums. Kā pastāstīja grupas multiinstrumentālists Roberts Vanags, pašlaik tiek veidota programma ar dziesmām, kuras skanējušas latviešu kinofilmās - lielākā daļa no tām jau ir sagatavotas, un rudenī ar šo programmu vairākos koncertos tiks iepazīstināti arī klausītāji.
“Daudzi jaunieši šīs dziesmas nekad nav pat dzirdējuši, kamēr vidējās un vecākās paaudzes cilvēkiem tās ir kā pašsaprotamas, taču varbūt jau piemirstas - vēlamies iepazīstināt ar tām jauniešus un piedāvāt tās paklausīties atkal, tikai citās versijās, arī pārējiem. Savā ziņā šī mums pašiem būs kā izkāpšana no savas komforta zonas, kā tilts starp to, ko esam darījuši pēdējos gadus, un pavisam cita veida repertuāru,” teica Roberts. "Manas mammas mīļākās dziesmas, kas tiek dziedātas visos svētkos, ir no filmām. Tajās ir kaut kas ļoti ģimenisks, latvisks, mūs visus vienojošs. Ir ļoti interesenti pašiem tās tagad studēt un aranžēt - meklēt veidu, kā tās iedzīvināt mūsdienu skanējumā, tajā pašā laikā nezaudējot to oriģinālo šarmu."
Ilgi “Carnival Youth” sveci zem pūra neturēja, un jau šīs nedēļas sākumā anonsēja šo kino dziesmu koncertsēriju, kurai dots paglups nosaukums - "Naivais ku-kū". Programmas epicentrā būs latviešu kino zelta klasika, piemēram, "Dāvana vientuļai sievietei", "Ceplis", "Ezera sonāte", "Emīla nedarbi" un "Sprīdītis". Šos koncertus papildinās filmu fragmentu video un atbilstoša retro estētika. Koncertsērijas ietvaros grupa plāno uzstāties Rīgā, Ādažos, Smiltenē, Siguldā, Kuldīgā, Bauskā, Rēzeknē un Talsos. Pirmie koncerti paredzēti 30. septembrī Ādažu Kultūras centrā, 4. oktobrī Siguldas “Baltajā flīģelī” un 7. oktobrī VEF Kultūras pilī. "Kad pirms pāris gadiem mums radās iespēja filmas "Četri balti krekli" veidotājiem klātienē atskaņot savu versiju "Dzeguzes balsij", bijām pārsteigti, cik labi tā rezonēja arī šodien. Radās ideja padziļināti izpētīt latviešu kinomūziku un celt gaismā dziesmas, kuras jaunākās paaudzes nekad nav dzirdējušas, bet vecākās jau ir paspējušas piemirst. Šie koncerti būs kā ceļojums laikā, kas pagātni savedīs kopā ar mūsdienīgu skanējumu," tā Edgars Kaupers.