RECENZIJA: Bruce Springsteen "Western Stars"

 
©Publicitātes foto

Nosvinējis savu 70. dzimšanas dienu, leģendārais dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors, amerikāņu proletariāta elks un 20 (!) prestižo „Grammy” balvu ieguvējs Brūss Frederiks Džozefs Springstīns, saukts arī par The Boss, aplaimojis savus cienītājus ar kārtējo studijas albumu – pēc skaita jau 19. Tajā iekļautās dziesmas pilnībā ir oriģinālais materiāls, albumu producējis Rons Anjello, kurš strādājis arī pie The Boss iepriekšējiem diviem darbiem “Wrecking Ball” (2012) un “High Hopes” (2014).

Pēc paša Springstīna stāstītā, jaunā albuma tapšanā viņš esot ietekmējies no 70. gadu Dienvidkalifornijas popmūzikas un tādiem muzikantiem kā Glena Kempbela un Bārta Bekereka, bet kopumā tā esot atgriešanās pie paša solo ierakstiem ar plašām kinematogrāfiskajām orķestra aranžijām. Dziesmu teksti - “par šosejām un tuksnešiem, par izolāciju un sabiedrību, par māju un cerību pastāvīgumu”. Kritiķu vērtējums - stabilas četras zvaigznes un dažos izdevumos pat visas piecas. Albumu topā Amerikā šis garadarbs bija Nr.2, taču “tikai otrais” tāpēc, ka pirms tā bija iekārtojies vēl viens popmūzikas smagsvars - Madonna ar savu “Madame X”. Toties Apvienotās Karalistes un daudzu citu valstu topos Springstīnam nespēja traucēt pat Madonna - pirmā vieta. Starp citu, ir studijas albums un ir arī tā saturiskais dvīnis “Western Stars: Songs From The Film”, kurā ir par vienu dziesmu vairāk. Tā ir mūzika Springstīna filmai “Western Stars”, kas atrādīta Toronto Starptautiskajā kinofestivālā. Šajā filmā redzams Springstīns ar “dzīvo” orķestri, kas izpilda šīs melodijas ne mazāk dzīvai publikai.

PAR. Kantrī pops ar Amerikai tuviem tekstuālajiem vēstījumiem Brūsa Springstīna kvalitatīvajā izpildījumā ar perfektām orķestra aranžijām un teicamu pianista darbu. Izcelt kādu dziesmu? “The Wayfarer”.

PRET. Patiesībā par šo albumu nav sakāms pilnīgi nekas - ne labs, ne slikts. Šis albums vienkārši ir, bet tikpat labi tā varētu nebūt. Tāpat kā no šīm padsmit kompozīcijām uz labu laimi var izvilkt kādu ieteicamāko, tā var gratulēt arī kādu ārā metamo. Piemēram, patosa pārpilno “There Goes My Miracle”.

Materiāls tapis sadarbībā ar mūzikas veikalu “Randoms”.

 

Abonē