Latvijā viesojas Tibetas Budisma mūki

No 12. – 15.septembrim ar īpašu programmu Eiropas koncertūres ietvaros Latvijā viesojas Tibetas Budisma mūki no Ladakas. Programmā paredzēts Tibetas Budisma svēto deju un rituālu koncerts, budisma sakrālo gleznojumu izstāde un smilšu mandalas veidošana.

Tibetas budisma mūki Latvijā ieradīsies 12.septembrī, lai jau tās pašas dienas pēcpusdienā 17.00 sniegtu grandiozu koncertu Kinoteātra Rīga lielajā zālē, nākamajās dienās, no 13.- 15. septembrim, Rīgas kongresu namā mūki veidos Dzambalas jeb labklājības un turības dievības smilšu mandalu, tūres noslēgumā 15. septembrī 18.00 gaidāms arī papildus koncerts pie pasākuma atbalstītājiem t/c «Origo». Nedēļu pirms koncerta no 6. – 12.septembrī «Kino Rīga» ikvienam interesentam būs iespēja aplūkot Budistu sakrālo gleznojumu izstādi.

Pasākumu koordinators Vadims Lazars stāsta: «Pasākumu būs daudz, taču pats grandiozākais notikums viennozīmīgi būs koncerts Kino Rīga, kura laikā Tibetas budisma mūki veiks dažādas dejas un peformances. Cilvēkiem, kuri mīt Himalajos, budisms ir neatņemama ikdienas un svētku sastāvdaļa, budisma idejas ir viņu dzīves pamats, tālab budisma vērtības rod atspoguļojumu viņu tautas dziesmās un dejās. Tieši tāpēc, lai skatītajiem parādītu pēc iespējas plašāku priekšnesumu spektru, koncerta programmā ir gan ļoti izsmalcinātas reliģisku rituālu performances, gan tradicionālas ikdienas nomadu dziesmas un dejas. Koncertā tiks izpildītas sekojošas dejas: Ači piesaukšana, Mahakālas deja, Čod prakses rituāls, Vairočanas mudra, melnās cepures deja, brieža deja, ķēniņa Gesāra deja, Ačarja deja, nomadu mūzika un dejas un citas.»

Papildus koncertam mūki veidos arī Dzambalas jeb turības un labklājības dievības smilšu mandalu. Dzeltenam Dzambalam parasti tiek lūgta ne tikai pārticība un bagātība, bet pats svarīgākais - garīga labklājība, lai kļūtu par labāku cilvēku. Mandalas veidošana ilgs 3 dienas un tai seko arī tās izjaukšana, kā simbols visu lietu nepastāvībai un mācība par visu lietu dabu un nepieķeršanos tai.

Reklāma

Grupā ir desmit profesionāli mākslinieki: astoņi mūki un divi laicīgi cilvēki. Savā programmā viņi dāvās mums iespēju iepazīties ar Tibetas budisma sakrālajām dejām, garīgajām dziesmām un rituāliem. Gadsimtu garumā tie Himalaju ļaudīs modināja un uzturēja mīlestības un labestības jūtas. Tāpēc šis priekšnesums būs kā stāsts par budisma pamatvērtībām- mīlestību un mieru.

Visi turnejā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti labdarības projektiem Himalajos.

Paši ceļojošie mūki atzīst, ka šīs turnejas mērķis ir ne tikai savākt naudu labdarības projektiem, tādiem kā veco ļaužu nama celtniecība, izglītības iespēju nodrošināšana bāreņiem un bērniem no nabadzīgām ģimenēm, sponsorēšanas programma: veciem ļaudīm, bērniem, mūkiem un mūķenēm Tibetas bēgļu klosteros, senu klosteru restaurēšana Himalajos, bet arī dot eiropiešiem iespēju ielūkoties unikālajā Himalaju un Tibetas budisma kultūrā un veicināt kultūru apmaiņu un reliģiju dialogu, tā uzturot harmoniskas attiecības starp pasaules reliģijām. Tā sakot, mums vairs nav jādodas uz Tibetu, lai iepazītu tās kultūru, jo Tibeta ir atnākusi pie mums.

Vēl šajā kanālā

Izklaide

Daudzsološā latvju jaunā rokgrupa “Everet” klausītāju vērtējumam nodevusi savu jaunāko singlu “Kāpēc” un tam veltīto videoklipu, kas tapis sadarbībā ar kultūras namu “Atmoda”.

Svarīgākais