Rīgā šonedēļ uzstāsies reproka leģendas "Crazy Town"

 
©Publicitātes foto

Šo ceturtdien, 1. augustā, Rīgas klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies 90. gadu reproka un “nu metal” supergrupa “Crazy Town”. Turklāt – ar sava labākā albuma programmu.

Patiesībā 1995. gadā Breta Mazura un Seta Binzera izveidotajiem “Crazy Town” leģendu statusa iegūšanai nevajadzēja daudz nopūlēties: pietika tikai ar vienu albumu, ja precīzāk - ar vienu singlu. Pašās 1999. gada beigās izdotais ripulis “The Gift Of Game” tika pārdots vairāk nekā 1,5 miljonu kopiju apmērā, bet tajā iekļautais singls “Butterfly”, kas bāzēts uz grupas “Red Hot Chilli Peppers” dziesmas “Pretty Little Ditty” (1999) sempla, gadsimtu mijā sasniedza “Billboard” topa pirmo pozīciju. Labās ziņas - pagājuši divdesmit gadi kopš šī albuma izdošanas, tāpēc “Crazy Town” savu koncerta repertuāru grasās balstīt tieši uz tā.

Pēc minētajiem panākumiem “Crazy Town” iesākās grūti laiki - 2002. gadā izdotais albums “Darkhorse” atstāja vienaldzīgus gan klausītājus, gan kritiķus, un 2003. gadā grupa paziņoja par izjukšanu. Pēc četriem gadiem Mazurs ar Binzeru to atkal atjaunoja, grupa koncertēja un 2015. gadā pat izdeva albumu “The Brimstone Sluggers”, taču atgriezties kādreizējā slavas zenītā šiem kaliforniešiem vairs neizdevās. Pirms pāris gadiem Mazurs grupu pameta, bet Binzers ar domubiedriem turpināja darbību zem nosaukuma “Crazy Town X”.

Te sākas interesantākais - kas tad īsti brauc uz Rīgu? Organizatori sola, ka “grupa uzstāsies pilnā sastāvā”, kas saprotams, taču - kas ietilps šajā “pilnajā sastāvā”? Izskatās, ka tas būs Binzera projekts, kurā vēl ietilpst deviņus gadus grupā muzicējošais taustiņnieks Riks Diksons, kā arī trīs vīri, kas sastāvam pievienojušies pēdējo pāris gadu laikā. “Crazy Town” mājas lapā izskatās kā pirms četriem gadiem pamests kaujas lauks, kaut kur lasītas ziņas, ka Binzers un Diksonu rada jaunu mūziku, tomēr par to nav nekādas pārliecības. Cerams, ka amerikāņi Rīgā tiešām nospēlēs “absolūti visus hitus no sava superalbuma”, kā tas esot solīts, jo neko citu no viņiem dzirdēt īsti nemaz negribas… Jāpiebilst, ka pirmoreiz Latviju apciemojošos “Crazy Town” iesildīs popularitāti strauji gūstošie pašmāju “Sever”.