"Muzikālajā bankā" noskaidrojies Top 15

 
BALVAS. Aptaujas Muzikālā banka 2018 finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes un, kas pats galvenais, klausītāju mīlestību un Publicitātes foto atzinību ©Publicitātes foto

Noslēdzies Latvijas Radio 2 dziesmu aptaujas Muzikālā banka pirmās kārtas balsojums, noskaidrojot tās 15 kompozīcijas, kuras turpina cīņu par gada vērtīgākās titulu. Otrās kārtas balsojums ilgs līdz 31. janvārim.

Apkopojot klausītāju balsojumu un žūrijas vērtējumu (tie tiek ņemti vērā proporcijās 50:50), noskaidrojies, ka līdz Muzikālās bankas izšķirošajai fināla taisnei nokļuvusi Double Faced Eels dziesma Atspulgs, Aijas Andrejevas Blēņas, grupas The Sound Poets hits Ceļš, grupas Astro’n’out spriganā Dejot trakāk, apvienības Jauno Jāņu orķestris skandētā Ieviņa, Martas Manās rokās visi ziedi novīst, Markus Rivas Nevaru tā, Intara Busuļa Viegli, Ivo Fomina Vēlreiz un vēlreiz, Dona & Ozola Salauzta sirds, apvienības Tautumeitas sadziedātā Sadziedami, bērnu iecienītā Bermudu divstūra dziesma Roku okeāns, itin raiba mūziķu pūļa (Very Cool People, ansis, Kristīne Prauliņa u.c.) Pa apli, atraktīvā Triānas parka jokainā Rozā brille, protams, arī Prāta vētras hits Ogles. «Redzot fināldziesmas, varam būt pārliecināti, ka finālšovs būs krāsains un interesants: te būs sastopami gan jauni un daudzsološi mūziķi, gan mākslinieki, kurus varam saukt par Muzikālās bankas veterāniem un kuri gadu no gada bauda Latvijas Radio 2 klausītāju atzinību,» norāda raidījuma Muzikālā banka vadītāja Baiba Palkavniece.

Ne mazāk interesants par finālistu sarakstu ir arī to dziesmu uzskaitījums, kas tika līdz balsojuma pirmajai kārtai - arī tas ir panākums!, taču palika aiz Top 15 borta: Latvijas Mūzikas Gada balvas Zelta mikrofons gaidāmo triumfatoru, grupas Instrumenti hits Tu atvēri mani ar nazīti, kādreizējā bankas dominatora Laura Reinika Viss labi būs, vienas no ieredzētākajām šīs aptaujas grupām Musiqq piedāvātā Vasara janvārī, Jāņa Stībeļa Dzīvo no jauna, Mesas un Intara Busuļa Mantra u.c. - praktiski par katru no šeit minētajiem var teikt «cik negaidīti!». Muzikālā banka jau izsenis bijusi tendēta uz pārsteigumiem, šajā jomā nekas nav mainījies.

Toties ir mainījusies Muzikālās bankas noslēguma ceremonijas norises vieta: šovs pirmoreiz notiks Daugavpilī, Olimpiskajā centrā, 9. februārī.

Tiešraidē to varēs dzirdēt LR2 un redzēt LTV1 kanālā. Arī fināla balsojuma rezultātus noteiks klausītāju balsojuma un ekspertu vērtējuma kopsumma. Kopā ar klausītājiem dziesmas vērtē ekspertu padome, kuras sastāvā ir komponists Zigmars Liepiņš, kordiriģents Jānis Ozols, etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, ģitārists Mārcis Auziņš, Latvijas Radio Bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, režisors un mūziķis Aigars Grauba, Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele un Jānis Apeinis, dziedātāja Aija Vītoliņa, kā arī mūzikas žurnālists un mūziķis Jānis Žilde.