Jauniešu koris "Balsis" trīs koncertos Anglikāņu baznīcā

© F64 Photo Agency

Jau 21. gadu pēc kārtas jauniešu koris Balsis aicina uz tradicionālajiem Ziemassvētku koncertiem Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā – 22., 23. decembrī pulksten 20 un 25. decembrī pulksten 23.

Gadu no gada Balsis ziemas koncertiem meklē ko jaunu un nebijušu - kur skaņdarbi un atmosfēra baznīcā saplūst vienā. Ziemassvētku Balsis būs skanisks stāsts, kora skanējumam mijoties ar solistiem, instrumentiem un sajūtām. Pirmajā daļā skanēs noskaņu kormūzika: Arvo Perta, Ērika Ešenvalda, Bendžamina Britena, Pētera Vaska, Ērika Vitakra, Oskara Šepska un citu komponistu skaņdarbi, kas ļaus skaņu plūdumā katram pašam atrast sevī pārpasaulīgo, meditēt laikā un telpā. Koncerta otrā daļa būs vitāls apliecinājums neizmērojamam priekam, ko mums dāvā baznīcas gada nozīmīgākais brīdis: izcilā britu skaņraža Džona Ratera Gloria, ko bagātinās ne mazāk spožas komponista Valta Pūces ziemas korāļu apdares. Koncerta noslēgumā tiks nojauktas robežas starp klausītājiem un mūziķiem un visi vienosies kopīgā dziedāšanā. Neiztrūkstošs būs arī koristu rokām darinātais cienasts. Koncertos piedalīsies: jauniešu koris Balsis, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas apvienotais Brass ansamblis (vadītājs Jānis Retenais), ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja, diriģenti Ints Teterovskis un Elīna Čipāne.

Izklaide

“Te ne tas ir – mans pirmais albums. 50 gadu vecumā,” ar šādu ierakstu sociālajos tīklos pagājušajā nedēļā pārsteidza Miks Niedra, uzreiz piebilstot, ka straumēšanas servisos albums tiks publicēts, kad būs pabeigts tā vāciņa dizains, jo pašreizējais esot tikai paša veidots uzmetums, par pamatu ņemot Tabitas Praškelēvičas uzņemto fotoattēlu. Taču vietnē Bandcamp gan šis darbs jau ir atrodams un noklausāms.