Kristīne Opolais debitēs prestižajā Eksanprovansas Operas festivālā

 
Kristīne Opolais ©Scanpix

Latvijas soprāns Kristīne Opolais šovasar debitēs prestižajā Eksanprovansas Operas festivālā Francijā. Debijai festivālā dziedātāja gatavo donnas Elvīras lomu Volfganga Amadeja Mocarta operā "Dons Žuans".

Kristīne Opolais maija vidū dodas uz Franciju, lai strādātu pie operas jauniestudējuma, kura pirmizrāde un deviņas izrādes paredzētas jūlijā. Iestudējuma režisors būs Dmitrijs Čerņakovs, pie diriģenta pults būs viens no izcilākajiem šodienas Mocarta mūzikas interpretiem Luijs Langrē, bet titullomu dziedās Bo Skovhuss. Festivāla laikā taps arī izrādes DVD ieraksts, izrādes tiks translētas vairākos pasaules televīzijas kanālos, informē dziedātājas pārstāve Liene Jakovļeva.

Donnas Elvīras lomu dziedātāja šopavasar izpildīja Latvijas Nacionālajā operā. Pirmoreiz satiekoties ar donnas Elvīras lomu, Kristīne Opolais atzīst: "Ar Mocartu pagaidām vēl tikai iepazīstos un pamazām tuvinos, jo viņa mūzika man ir kas jauns - tā prasa milzīgu kontroli, precizitāti un sevis ierobežošanu. Mani komponisti ir Pučīni, Čaikovskis, Rihards Štrauss, kuru mūzikā jūtos visbrīvāk, bet esmu pateicīga un laimīga par šo jauno pieredzi."

Pēc atgriešanās no Eksanprovansas festivāla Kristīne Opolais 8.augustā dziedās Siguldas opermūzikas svētku galā koncertā, bet septembrī debitēs titullomā Džakomo Pučīni operā "Māsa Andželika" Latvijas Nacionālajā operā. Šo lomu viņa dziedās arī nākamajā pavasarī plašā koncertturnejā pa Vāciju ar Ķelnes WDR simfonisko orķestri un diriģentu Andri Nelsonu, paralēli ierakstot arī kompaktdisku.

Uz Rīgas operas skatuves mākslinieces cienītājiem būs iespēja viņu redzēt arī Pētera Čaikovska operas "Pīķa dāma" izrādē septembrī, bet novembrī - Tatjanas lomā Pētera Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins" jauniestudējumā.

Savukārt novembrī Kristīne Opolais Mizetes lomā Džakomo Pučīni operā "Bohēma" debitēs Ņujorkas Metropolitēna operā, kam janvārī un februārī sekos Nedas loma Rudžēro Leonkavallo operas "Pajaci" jauniestudējumā Milānas "La Scala" operteātrī ar Danielu Hārdingu pie diriģenta pults.