Latvijā pirmo reizi – ekstravagantā LP
 
©Publicitātes foto

7. decembrī Arēnā Rīga uzstāsies viena no oriģinālākajām mūsdienu indī un poproka māksliniecēm Laura Pergolici, kas plašāk pazīstama ar pseidonīmu LP.

Ņujorkas Longailendā jauktā itāliešu un amerikāņu ģimenē dzimusī Laura Pergolici (attēlā)savu muzikālo talantu atklāja jau bērnībā, bet, kautrējoties par savu skaļo balsi, viņa dziedāja, darbinot putekļsūcēju. Pakāpeniski viņa apguvusi arī ģitāras, ukuleles un harmoniku spēles prasmi.

Iesākumā gan dziedātājai uz skatuves klājies itin grūti. Pat neskatoties uz intensīvu koncertēšanu (Laurai un pavadošajiem mūziķiem bijuši līdz pat 250 koncertiem gadā, uz kuriem viņi ceļojoši sagrabējušā busiņā), pirmie divi mūziķes albumi Heart-Shaped Scar (2001) un Suburban Sprawl & Alcohol (2004) lielu atzinību neguva. Taču jau 2006. gada SXSW mūzikas konferencē lielo ierakstu kompāniju vidū esot sākusies vairāksolīšana par iespēju izdot jauno LP albumu. Līgums tika parakstīts, taču vēlāk spurainā dziedātāja to lauza, jo nepiekrita ierakstu bosu vēlmei uzspiest viņai citu māksliniecisko virzību. Lauras sadarbība turpinājās ar neatkarīgajām kompānijām, tomēr tas rezultējās ar to, ka līdz jaunam CD nācās gaidīt desmit gadus - 2014. gadā tika izdots Forever For Now. Pērn decembrī klajā nāca albums Lost On You, kuras tituldziesma kļuva par megahitu - tās videoklips interneta vietnē YouTube skatīts gandrīz 150 miljonus reižu. Dziedātājai gan ir arī virkne citu jauku dziesmu, tostarp Tokyo Sunrise, Into The Wild, Tightrope, Muddy Waters, Someday, Other People, Strange, Don’t Let Me Down, Night Like This un citas. Paralēli savai karjerai LP kļuvusi par pieprasītu dziesmu sacerētāju citām mūzikas zvaigznēm, piemēram, Šērai, Riannai, Kristīnai Agilerai, Džo Volšam, Leonai Luisai, Heidijai Montāžai, Backstreet Boys un citiem.