Slavenākā Igaunijas grupa ar koncertu atgriežas Latvijā
 
©Publicitātes foto

Slavenākā Igaunijas grupa „Ewert And The Two Dragons” atkal uzstāsies Latvijā – koncerts būs sestdien, 3. decembrī, koncertzālē „Palladium Rīga”.

„Ewert And The Two Dragons” jau vairākus gadus ir populārākā grupa Igaunijā, kā arī zināmākā Igaunijas mūziķu apvienība ārpus savas valsts robežām. Grupa koncertējusi gandrīz visās Eiropas valstīs, arī ASV un Kanādā. Pie mums tā uzstājusies jau vairākkārt, tostarp divas reizes ar lieliem panākumiem arī uz „Positivus” festivāla galvenās skatuves. Lai arī „Ewert And The Two Dragons” uzstāšanos gaida fani daudzviet pasaulē, viņi vienmēr priecājas atgriezties Rīgā, kur 2010. gada februārī, mazajā „I Love You” bārā Vecrīgā, grupa nospēlēja savu pirmo koncertu ārpus Igaunijas.

Šī igauņu grupa savu pirmo albumu "Hills Behind The Hills" (2009) izdeva paši, bet par nākamā albuma izdošanu noslēdza līgumu ar Latvijas mūzikas apgādu „I Love You Records”. „Good Man Down” nāca klajā 2011. gada pavasarī, kļūstot par vienu no veiksmīgākajiem ierakstiem Igaunijas mūzikas vēsturē un saņemot piecas Igaunijas mūzikas balvas: Gada albums, Gada rokmūzikas albums, Gada dziesma, Labākā grupa, Labākais videoklips. „Ewert And The Two Dragons” talants nepalika nepamanīts arī otrpus Atlantijas okeānam un grupas trešo albumu "Circles" 2015. gadā izdeva ASV apgāds „Sire Records”, kas ir „Warner Music Group” dalībnieks.

Jāpiebilst, ka „Ewert And The Two Dragons” koncertu 3. decembrī „Palladium” zālē iesildīs viņu tautieši „Elephants From Neptune”. Kopš debijas albuma izdošanas 2012. gadā šī grupa ir uzstājusies uz daudzām lielām skatuvēm Baltijas valstīs un Somijā. Grupas otrais albums nāca klajā 2014. gadā, saņemot labas atsauksmes no mūzikas kritiķiem, kā arī Igaunijas Mūzikas balvu par labāko roka ierakstu. Šajā rudenī iznāca „Elephants From Neptune” trešais albums „Oh No”, kuru respektablais britu mūzikas izdevums „NME” recenzijā nodēvējis par „īstu apslēptu dārgakmeni”. Šīs grupas skanējumu raksturo īpatnējs rokmūzikas un popmelodiju apvienojums ar masīvām ģitāru partijām, ritmisku basģitāru un neierastiem sitamo instrumentu spēles risinājumiem.