Rīgā uzņems asa sižeta amerikāņu mākslas filmu

No oktobra sākuma Rīgā sāks uzņemt asa sižeta amerikāņu mākslas filmu ar nosaukumu „Rīgas iela”.

Projets ir starprautisku atzinību ieguvušā jaunā režisora Radžifa Dasani (Rajeev Dassani) pirmā patstāvīgā pilnmetrāžas mākslas filma, kuras uzņemšana kļuva iespējama pēc prestižās Studentu Oskara balvas iegūšanas par filmu “Dienas darbs” (“A Day’s Work”), kas ir piedalījusies vairāk kā 70 starptautisku festivālu konkursa skatēs un guvusi žūrijas un skatītāju balvas.

Filma ir mazbudžeta starptautisks projekts, kas top sadarbojoties Dienvidkalifornijas Universitātes Kinematogrāfijas skolai (USC School of Cinematic Arts), kas ir lielākā un viena no senākajām augstskolām ASV, kurā studē topošie kino profesionāļi ar filmu studiju Master Key Productions, kas ir veidojusi tādus plasulē labi zināmus televīzijas seriālus kā "Covert Affairs", "Justified", "Off the Map"., Amazon Studios, kas ir jauns Amazon.com - lielākā filmu un mūzikas izplatītāja interneta vidē, projekts un Latvijas filmu studiju RFS, kura nesen beigusi darbu pie Latvijas – Krievijas pilnmetrāžas mākslas filmas „Rožu ieleja”, kas 2010.gadā tika uzņemta Latvijā.

Dotajā laika posmā notiek aktīvs darbs pie filmas sagatavošanas un aktieru atlases, kur kopā ar Amerikas aktieriem vairākas lomas tiks uzticētas arī Latvijas aktieriem.

Latvija un Rīga kā filmas uzņemšanas vieta tika izvēlēta, scenārija iecerei atbilstošu filmēšanas lokāciju dēļ, kur iespējams vienlaikus redzēt gan modernu Eiropas pilsētu, gan vēsturisko, senatnīgo vecpilsētu, gan postpadomju pilsētvides paliekas.

Izklaide

Saņemot e-pastā ziņu par to, ka “kaut kāda tur” grupa ar nosaukumu “Dīkstāve” “ir publiskojusi debijas īsalbumu (EP) “Strāva”, kas pieejams gan lielākajās mūzikas straumēšanas platformās, gan grupas “Bandcamp” profilā”, neviļus izlauzās nopūta – nu, kas gan tā atkal par grupu ar tik ļoti neko neizsakošu nosaukumu?! Taču apskatoties tās sastāvu, bija skaidrs, ka jāķeras pie klausīšanās.