Maskavas Starptautiskā filmu festivāla konkursa programmā iekļauta Latvijas filma "Ramins"

© publicitātes foto

33. Maskavas Starptautiskā filmu festivāla dokumentālo filmu konkursa programmā iekļauta šogad Vides Filmu Studijā tapusī filma "Ramins".

Filma “Ramins” ir pirmais Latvijas un Gruzijas kopražojuma projekts. Tā ir arī pirmā filma, kas tapusi, producentam Uldim Cekulim sadarbojoties ar talantīgo lietuviešu režisoru Audriusu Stoni (Audrius Stonys). Ideja par Gruzijas tradīcijām veltītu filmu radās jau pirms sešiem gadiem, kad Nacionālā Kino centra un producentu delegācija viesojās Tbilisi.

Filmas galvenais varonis ir leģendārais gruzīnu brīvās cīņas veterāns Ramins Lomsadze, kurš reiz pieveica septiņus pretiniekus 55 sekundēs. Patlaban Raminam ir 75 gadi, un viņš ir nobriedis cīņai ar savu pēdējo un visgrūtāk pieveicamo pretinieku – Vientulību. Viņš dodas ceļojumā cauri Gruzijai uz attālu kalnu ciematu cerībā atrast meiteni, kuru viņš iemīlēja un pazaudēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.

Šī ir pirmā reize festivāla vēsturē, kad tajā ir izveidota atsevišķa konkursa programma dokumentālajām filmām.

Filma “Ramins” ir viena no septiņām filmām, kas sacentīsies par festivāla galveno godalgu Svētā Jura statuju.

33. Maskavas Starptautiskā filmu festivāla dokumentālo filmu konkursa programmā filmas “Ramins” režisors Audrius Stonis mērosies spēkiem ar tādiem pasaules klases režisoriem kā Verners Hercogs (Krievijas/Vācijas kopražojuma filma “Laimīgie ļaudis: gads taigā”), Filips Remunda un Vits Klusaks (“Čehu miers”). Konkursa filmas pārstāv Austriju, Vāciju, Latviju, Čehiju, Lielbritāniju, Franciju, ASV un Indiju.

Festivāla dokumentālo filmu žūriju vadīs ASV kinorežisoru ģildes priekšsēdētājs Maikls Apteds (Michael Apted). Viņam piebiedrosies Latvijas dokumentālistiem labi pazīstamais dāņu dokumentālo filmu kritiķis un pasniedzējs Tue Stēns Millers (Tue Steen Müller) un krievu režisors Aleksandrs Gutmans.

Paralēli konkursa programmai skatītājiem tiks piedāvāta arī ārpuskonkursa dokumentālo filmu skate Brīvā doma. Tajā iekļautas filmas, kas guvušas plašu ievērību pasaules nozīmīgākajos dokumentālo filmu festivālos.

Festivāls Maskavā norisināsies no 23. jūnija līdz 2. jūlijam, bet filmas “Ramins” Latvijas un Lietuvas pirmizrādes plānotas septembrī.

Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gruzijas Kinocentra, kā arī Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Gruzijas televīziju atbalstu.

Izklaide

Rīgā, VEF Kultūras pilī vakar notika festivāla "Bildes" koncerts "Ielūdz "Bilžu" mūziķi un viņu bērni". Koncertā uzstājās Grigaļu ģimene, Miltiņu ģimene, Ansis un Anna Klintsoni, Križevicu ģimene, Kaukuļu ģimene, Īļu ģimene, Elviss Patriks un Ivars Pētersoni, Kalniņu ģimene, Lukass Edgars un Rolands Lappuķes, Orubu ģimene, Vjačeslavs un Alise Mitrohini, Pūču ģimene, Guntars un Henrijs Mucenieki, Ineta un Elza Marija Rudzītes, Olga Rajecka un Marija Migliniece-Lapāne, Žilinsku ģimene, Ziemeļu ģimene.

Svarīgākais