Aicina kino un Latvijas patriotus filmēties

© Depositphotos

Filmas “Tīklā. TTT leģendas dzimšana” pirmizrāde ir gaidāma 2025. gadā, kad Latvijā notiks Eiropas čempionāts basketbolā. Tikmēr ikvienam, ne tikai basketbola vai kino fanam, ir unikāla iespēja nofilmēties Dzintara Dreiberga jaunajā filmā par latviešu leģendārās sieviešu basketbola komandas “TTT” izveidošanos.

Filmas veidotāju komanda ir radusi iespēju kinomākslas darbu, kas skaidro un izgaismo tik sarežģīto Latvijas pēckara - 50.-60. gadu - periodu un atgādina par nepiekāpīgajiem, spītīgajiem, uzņēmīgajiem latviešiem, papildināt ar jaunām basketbola spēļu epizodēm.

Ar privātu atbalstu tiks inscenētas vēsturiski nozīmīgas papildu ainas, tajā skaitā “TTT” meistarvienības spēle pret PSRS stiprāko konkurentu “ASK”. Kā Egons Slēde savā 1964. gada “Aprakstā par TTT basketbola meistarkomandu” raksta: “Izšķirošo Eiropas kausa finālspēli pārraida vairums PSRS televīzijas centru (izņemot Rīgas!), to noskatās arī tūkstošiem skatītāju Polijā, Čehoslovakijā un Ungārijā.” Vara, kas tolaik “organizēja” tautas domu, nevarēja pieļaut, ka mūsu nācija masveidā uzzina, ka veiksme ir mūsu pusē un basketbola spēles vērtību nosaka tieši latviešu komanda.

“Kino ir spēcīgs medijs, un šajā tik sarežģītajā laikā un informatīvajā telpā mēs katrs varam palīdzēt izgaismot stipro stāstus un atgādināt gan sev, gan skandēt pasaulei un kaimiņam, ka Latvija varēja, var un varēs. Ikviens, kurš gatavs atbalstīt šī stāsta paplašinājumu ar savu laiku, aicināts piedalīties vēsturisko sacīkšu inscenējumā kā masu skatu aktieris - basketbola spēles skatītājs un līdzjutējs, lai realizētos E. Slēdes 1964. gadā rakstītais: “TTT zaļajā stadionā skatītāju tribīnes pārpildītas līdz pēdējai iespējai”,” aicina filmas ģenerālsponsora DEPO mārketinga direktors Rimants Jugans.

Papildu spēles iestudēšana un filmēšana notiks divās pēdējās maija nedēļas nogalēs: 18., 19. maijā un 25., 26. maijā. Pieteikšanās, aizpildot anketu: https://ej.uz/gribubūtkinoardepo

Jau ziņots, ka filmas galveno varoni - latviešu basketbolisti un treneri, vienu no “TTT” zelta meitenēm Dzidru Uztupi-Karamiševu - atveido aktrise Agnese Budovska. Filma ir par brīdi, kad latvieši iemācījās klusēt un neuzticēties, bet vienlaikus lasīt starp rindām un pretoties veidos, kurus iespējams izprast, tikai atskatoties caur laika un notikumu slīpētu kontekstu. Šī filma ir veltījums visiem cilvēkiem, kuru vārdus nezinām līdz pat šim brīdim padomju laikmeta slāpētās informācijas telpas dēļ, bet kuru ieguldījums latviešu nācijas un gara saglabāšanā ir nenovērtējams. Filma ir aukstā kara drāma par Staļina un Hruščova laikiem Latvijā un basketbolistēm, kuras spēja “nolikt pie vietas” visu PSRS sistēmu. Stāsta centrā - vien retajam zināmā Dzidra Uztupe-Karamiševa, ilgstoši vienīgā latviete Staļina laika PSRS izlasē, “TTT” pirmā kapteine, daudzkārtēja čempione. Viņai basketbols ir kā instruments, lai “piečakarētu” gan VDK, gan visu PSRS sistēmu.

Filmu veidojusi studija KULTFILMA: režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Emmy un Grammy balvu ieguvēja komponiste Lolita Ritmanis, filmas māksliniece Laura Dišlere, producentes Arta Ģiga un Inga Praņevska, starptautiskā producente Marta Romanova-Jēkabsone. Kostīmu māksliniece - Sandra Sila, grima māksliniece - Aija Beata Rjabovska, aktieru atlases režisore - Gunita Groša, attēla fokusa meistars - Jānis Reinfelds.

Izklaide

Pasaulslavenais talantu šovs “Ir talants!” jeb “Got Talent” jau rudenī priecēs arī TV3 skatītājus - ikviens neparasta talanta vai hobija īpašnieks aicināts tam pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu telekompānijas vietnē. Nu tapuši zināmi arī šova tiesneši, kuri vērtēs dalībnieku sniegumu.