Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_right_alt Izklaide \ Kino

Galvenos "Zelta globusus" saņem "Inišerinas Banšī" un "Fabelmani"

© AP/Scanpix/Leta

Galvenās "Zelta globusu" godalgas otrdien piešķirtas īru komēdijai "The Banshees of Inisherin" ("Inišerinas Banšī") un Stīvena Spīlberga pusautogrāfiskajai drāmai "The Fabelmans" ("Fabelmani").

Abas kinolentes pretendē arī uz galvenajiem "Oskariem" ASV Kinoakadēmijas balvu ceremonijā, kas paredzēta 12.martā.

"The Fabelmans" saņēma labākās drāmas godalgu, un Spīlbergs ieguva labākā režisora "globusu". Saņemot apbalvojumu, Spīlbergs pateicās savai ģimenei, tai skaitā mūžībā aizgājušajai mātei.

Kategorijā "labākā drāma" "The Fabelmans" pārspēja filmas "Avatar: The Way of Water" ("Avatars: Ūdensceļš"), "Elvis" ("Elviss"), "Tár" un "Top Gun: Maverick" ("Top Gun: Maveriks").

"The Fabelmans" atspoguļo Spīlberga vecāku sarežģīto laulību, skar antisemītisma tēmu un vēsta par režisora pusaudža gadiem un pirmajiem centieniem filmu veidošanā.

"Visi uzskata mani par veiksmes stāstu, un visi redz mūs visus tā, kā mūs uztver, pamatojoties uz to, kā iegūst informāciju," sacīja 76 gadus vecais režisors.

"Bet neviens īsti nezina, kas mēs esam, kamēr mēs neesam pietiekami drosmīgi, lai pastāstītu visiem, kas mēs esam," viņš piebilda.

Spīlbergs sacīja, ka viņš arī tādās filmas kā "E.T." ("Citplanētietis") un "Close Encounters of the Third Kind" ("Trešās pakāpes tuvie kontakti") ir izmantojis elementus no īstās dzīves, bet līdz šim viņam trūksi drosmes ķerties pie autobiogrāfiska stāsta.

"The Banshees of Inisherin" tika godalgots kā labākā filma kategorijā "labākā komēdija vai mūzikls", un Kolins Ferels saņēma balvu kategorijā "labākais aktieris komēdijā vai mūziklā".

"The Banshees of Inisherin" režisors Mārtins Makdona saņēma balvu kategorijā "labākais scenārijs".

"Globusu" kategorijā "labākā filma, kas nav angļu valodā" saņēma filma "Argentina, 1985".

Labākās aktrises "globusu" drāmu konkurencē saņēma Keita Blanšeta par lomu psiholoģiskajā drāmā "Tár", bet labākā aktiera drāmu konkurencē saņēma Ostins Batlers par lomu filmā "Elvis".

Labākās otrā plāna aktiera "globusu" saņēma Džonatans Ke Kvans par lomu filmā "Everything Everywhere All at Once" ("Viss visur vienlaikus"), bet balvu kategorijā "labākā otrā plāna aktrise" saņēma Andžela Baseta par tēlojumu kinolentē "Black Panther: Wakanda Forever" ("Melnā Pantera: Vakanda mūžam").