Oktobrī norisināsies Rīgas Starptautiskais kinofestivāls

 
©pexels.com

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF) šogad norisināsies no 14.oktobra līdz 24.oktobrim, informēja festivāla organizatori.

Festivāla laikā skatītājiem būs iespēja redzēt aktieri Madu Mikelsenu sev netipiskā lomā šī gada Roterdamas kinofestivāla atklāšanas filmā "Taisnās tiesas jātnieki" jeb "Riders of Justice". Tāpat varēs redzēt aktrisi un mūziķi Šarloti Geinsbūru režisora Beno Žako filmā "Suzanna Andlere".

Pasākums piedāvās "A" klases kinofestivālu favorītu izlasi, kurā būs skatāma Dominika Grāfa filma "Fabians jeb gājiens pie suņiem" ("Fabian oder Der Gang vor die Hunde") un ar Latvijas "Mistrus Media" studijas kopproducētā spēlfilma "Dabiskā gaismā" ("Természetes fény"), kas Berlinālē saņēmusi apbalvojumu par labāko režijas darbu.

Tāpat būs redzama arī Latvijas kopproducētā dokumentālā filma "Es piedzimu Rosellīni" jeb "The Rossellinis". Filma, kas savu starptautisko pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada Venēcijas kinofestivālā, ievadīs šī gada festivāla retrospekcijas programmu.

Festivāla pārstāvji norādīja, ka patlaban izziņotās filmas ir vien daļa no festivāla programmas, kas līdz pat oktobrim tiks regulāri papildināta ar citiem kinodarbiem.

Šogad kinofestivāls startē ar saukli “There is always time” jeb “Laiks ir vienmēr”.

''Es gribu ticēt, ka nekas nav par agru vai par vēlu, viss ir laikā, jo laiks ir nezūdošs. Laiks ir iemesls un laiks ir apsolījums - laiks, kas negaida un laiks, kas nepāriet. Laiks ir bezgalīgs un laika vienmēr ir par maz. Tāds paradoksāls laika nezūdamības likums. Laiks kino. Laiks sarunai. Laiks mosties. Laiks skriet. Laiks iet. Laiks iet. Laiks var būt tukšs un var būt piepildīts. Kino var laiku apturēt, palēnināt, nobīdīt, tas var laiku izstāstīt un paskaidrot, bet nekad ne iztukšot,'' Riga IFF vadītāja Liene Treimane.