Starptautiskā animācijas filmu festivālā iekļautas divas Latvijas filmas

 
©Ekrānuzņēmums no Youtube

Anesī Starptautiskajā animācijas filmu festivālā, kas noritēs no 14.jūnija līdz 19.jūnijam, šogad iekļautas divas Latvijas filmas - mākslinieces "Helen Ora" animācijas debijas darbs "Panic" un režisora Vladimira Leščova jaunākā filma "Comeback", informēja filmu veidotāju pārstāve Zane Dzene.

Viņa pavēstīja, ka filma "Panic" ir sievietes dvēseles kliedziens un provokācija par sievietes lomām. Tās animācija tapa, māksliniecei ar roku zīmējot uz drukātiem videomateriālu kadriem. Filma "Panic" iekļauta Anesī festivāla konkursa programmas īsfilmu kategorijā, kur par balvu sacentīsies astoņi darbi. Tās autore ir "Helen Ora", kura iepriekš zināma kā Elīna Dzelme un Elīna Maligina, un viņas debijas darbs tapis sadarbībā ar režisoru, producentu Reini Kalnaelli.

Dzene atzīmēja, ka godalgotā režisora Lešcova filma "Comeback" iekļauta animācijas īsfilmu konkursa programmā, un tās apraksts ir lakonisks: "Sen zaudēta bērnības kaislība kādu dienu var atgriezties". Leščovs bērnībā spēlēja hokeju un kaislību uz šo spēli atguva pēc brauciena uz Kanādu, kur ar šo sporta veidu nodarbojas gan mākslinieki, gan mūziķi, gan baleta dejotāji.

Anesī Starptautiskais animācijas filmu festivāls notiek kopš 1960.gada, kad animatori nošķīrās no Kannām, un tas ir viens no animācijas filmu prestižākajiem un nozīmīgākajiem festivāliem visā pasaulē. Pēdējos gados tur triumfējušas divas Latvijas filmas: Ginta Zilbaloža 2019.gada filma "Projām" un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas 2020.gada dokumentālā animācijas filma "Mans mīļākais karš".