Pirmdiena, 27.maijs

redeem Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

arrow_right_alt Izklaide \ Kino

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada aprīli

© f64.lv, Dāvis Ūlands

Saistībā ar ārkārtējo situāciju, starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga" pārcelts uz nākamā gada aprīli, informē "Baltijas fokusa" programmas un simpozija kuratore Kristīne Briede.

Festivāla organizatori atgādināja, ka festivāla un industrijas pasākuma - dokumentālistu simpozija norise bija paredzēta no 26.novembra līdz 1.decembrim. Paziņojumā organizatori norāda, ka ārkārtējā situācijā ir pieņemts lēmums atteikties no festivāla tiešsaistes versijas, paužot pārliecību, ka "tikai dzīvā saiknē starp skatītājiem un filmu veidotājiem, pirmizrāžu burvībā uz lielā ekrāna, un padziļinātās nozares pārstāvju diskusijās slēpjas patiesā nozīme tam, ko mēs saucam par īstu kino festivālu".

Pārceļot festivāla klātienes versiju uz nākamo gadu, organizatori sola saglabāt iecerēto filmu un industrijas pasākumu laika grafiku, žūriju, kā arī atklāšanas koncertu par godu Jura Podnieka 70.gadu jubilejai Rīgas Doma baznīcā ar maestro Gidona Krēmera un "Kremerata Baltica" piedalīšanos.

"Lai iepriecinātu kino skatītājus un turpinātu interesentu saikni ar augstas klases kino mākslas darbiem arī ārkārtas situācijas apstākļos, mēs esam sagatavojuši alternatīvu festivāla versiju tiešsaistē, kas norisināsies iepriekš paredzētajā festivāla norises laikā no 26.novembra līdz 1.decembrim," norādīts paziņojumā.

Briede atzīmēja, ka šajā laikā katru dienu Latvijas publikai bez maksas tiks piedāvāta viena nesen starptautiskus panākumus un atzinību guvusi filma. Filmai tiks nodrošināts tulkojums - būs subtitri latviešu vai angļu valodā. Tiešsaistes festivāla programma tiks izziņota tuvākajās dienās tīmekļvietnē "artdocfest.com".