Uz "Alfa" jumta notiks brīvdabas kino seansi; "Splendid Palace" atsāks ekskluzīvus kino seansus

 
©CHINE NOUVELLE/SIPA/SCANPIX/LETA

T/c "Alfa" izsludinātais brīvdabas kino vakars, kas atklās šī gada jauno kino sezonu uz tirdzniecības centra jumta, guvis milzīgu atsaucību, tāpēc 21.maijā ir nolemts organizēt papildu filmu seansu.

"Cilvēku pastiprinātā interese par izsludināto kino pasākumu ir pierādījums, ka nepieciešams domāt par alternatīvu izklaides un kultūras pasākumu organizēšanu. Tāpēc, lai gan bijām plānojuši sagaidīt balsojuma beigas, jau otrajā dienā pēc kino pasākuma izsludināšanas, nolēmām organizēt divus kino seansus, katrā demonstrējot citu filmu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta personāla un apmeklētāju, kuri kino vēros no automašīnām, veselības aizsardzībai un kārtības noteikumu ievērošanai," stāsta t/c "Alfa" vadītāja Liene Apine.

Kā ziņots iepriekš, interesenti tiek aicināti nobalsot par vēlamajām filmām līdz šā gada 17.maijam. Piedāvājumā iekļauti dažādu žanru kino, tostarp animācijas filmas ģimenēm ar bērniem.

Balsošanai piedāvātās animācijas filmas ģimenēm ar bērniem:

• PLAYMOBIL. FILMA / PLAYMOBIL: THE MOVIE (dublēta latv.val.)

• AUNIŅŠ ŠONS: FERMAGEDONS / SHAUN THE SHEEP MOVIE: FARMAGEDDON

• NEGLĪTĀS LELLĪTES / UGLY DOLLS (dublēta latv.val.)

Balsošanai piedāvātās vakara filmas:

• AFĒRISTES / HUSTLERS (komēdija - angļu val., ar subtitriem latv.val.)

• UZ NAŽIEM / KNIVES OUT (aizraujoša detektīvfilma - angļu val., ar subtitriem latv.val.)

• SUŅA CEĻOJUMS / A DOG'S JOURNEY (ģimenes filma - angļu val., ar subtitriem latv.val.)

Kino seansi notiks plkst. 16.00 un plkst. 20.00, un tiks demonstrētas divas vislielāko balsu skaitu saņēmušās filmas. Vairāk informācijas par filmām un kino seansa apmeklēšanas iespējām: www.alfacentrs.lv, kā arī Facebook.com/Alfacentrs/

Kino vakars tiek organizēts, ievērojot 12.03.2020. Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 07.05.2020. veiktos grozījumus, kā arī Kultūras ministra 12.05.2020. rīkojumu Nr. 2.5-1-65 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu publiskos kultūras pasākumos, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī".

T/c "Alfa" vēlreiz atgādina, ka pasākuma apmeklētājiem ir stingri jāievēro tirdzniecības centra noteikumi, kas paredzēti veselības aizsardzības nodrošināšanai. Pasākuma rīkotāji aicina būt atbildīgiem, ievērot valdības pieņemtos norādījumus, lai sevi un citus pasargātu no inficēšanās riska!

No 2020. gada 19. maija kinoteātris “Splendid Palace” ierobežotā apjomā atsāks demonstrēt kino ekskluzīvos seansos - tikai ar 25 apmeklētājiem zālē! Šie seansi pēc ilgā pašizolācijas perioda būs kā emocionāls kino plāksteris visiem tiem, kas ilgojas pēc lielā ekrāna.

“Splendid Palace” ir pirmais kinoteātris, kurš pēc atvieglojumu noteikšanas ārkārtējās situācijas laikā savās greznajās telpās gaidīs uzticamos skatītājus! Vienīgais kinoteātris Rīgā, kurš noreaģējis uz labvēlīgo situācijas attīstību valstī, demonstrēs kino, vienlaicīgi ievērojot šobrīd noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

Pirmā izvēle filmu demonstrēšanā ir tām filmām, kuras bija skatītāju iecienītas un apmeklētas, kā arī tām, uz kurām veiksmīgi tika uzsākta biļešu tirdzniecība, bet kinoteātris nepaspēja tās demonstrēt.

Uz ekrāna būs ilgi gaidītā oskarotās dienvidkorejiešu filmas “Parazīts” (2019) melnbaltā filmas autorversija. Melnā un baltā vizuālā sadursme uz ekrāna ne tikai izceļ varoņu kontrastu, bet arī atgriež skatītāju melnbaltās kino pasaules pārlaicīgumā, dodot iespēju to salīdzināt ar klasiskā kino paraugiem. “Parazīts” melnbaltā versija ir papildināta arī ar oriģinālajā, krāsu filmā neiekļautām ainām.

Skatītājus beidzot sasniegs šopavasar plānotās filmas “Mis Dumpiniece” (2020) pirmizrāde kinoteātrī “Splendid Palace”. Britu filma ir par 1970. gada skaistumkonkurssu “Mis Pasaule”, kas notiek Londonā, un to vada amerikāņu komiķis Bobs Houps. Jaunizveidotā Sieviešu atbrīvošanās kustība ieņem skatuvi un pārtrauc konkursa tiešraidi. Kad raidījums atsākas, rezultāti satriec visus - par “Mis Pasauli” pirmo reizi tiek kronēta melnādaina sieviete. Uz patiesiem notikumiem balstīts sensacionāls stāsts par drosmīgām sievietēm.

Tikai dažos seansos pie skatītājiem uz lielā ekrāna atgriezīsies Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes” (2019). Būs iespēja noskatīties arī filmu “Dzīves labākie gadi” ar leģendārajiem aktieriem Anuki Emē un Žanu Luiju Trentiņjanu, uz kuru daudzi cilvēki jau bija nopirkuši biļetes un nebija iespējas šo filmu noskatīties.

Kino seansi plānoti divas reizes dienā kinoteātra Mazajā zālē. Konkrētu seansu laiku lūgums meklēt tīmekļa vietnē www.splendidpalace.lv.

Noteikto ierobežojumu laikā būs zemāka ieejas biļetes cena par regulāro cenu - tikai 5,50 eiro par biļeti! Papildus informējam, ka biļešu cenu atlaides šajā laikā nedarbosies. Lai izvairītos no drūzmēšanās pie kinoteātra kases, aicinām biļetes iegādāties internetā.

Informējam, ka, rūpējoties par skatītāju drošību, personas ar redzamām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm - klepu un iesnām, kā arī paaugstinātu ķermeņa temperatūru (pie ieejas apmeklētājiem tiks mērīta ķermeņa temperatūra) kinoteātrī “Splendid Palace” netiks ielaistas.