Atrasta filmas "Oļegs" operatoram piešķirtā "Lielā Kristapa" statuete

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Šodien plkst.15 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks režisora Jura Kursieša filmas "Oļegs" īpašais seanss, kurā tiks stāstīts arī par filmas operatoram Bogumilam Godfrejovam piešķirtā "Lielā Kristapa" statuetes atrašanu, informēja kinoteātra "Splendid Palace" pārstāve Laura Jansone.

Operatoram piešķirtā "Lielā Kristapa" statuete, kas bija pazudusi pēc apbalvošanas ceremonijas, ir atrasta.

Ne Jansone, ne arī nacionālās kino balvas "Lielā Kristapa" rīkotāji aģentūrai LETA nevēlējās atklāt, kādos apstākļos balva atrasta. Policijas iesaiste gan neesot bijusi nepieciešama.

Jau vēstīts, ka bija pazudusi režisora Kursieša filmas "Oļegs" operatoram Godfrejovam piešķirtā "Lielā Kristapa" statuete. Statuete redzēta neilgi pēc ceremonijas Versaļas zālē kinoteātrī "Splendid Palace" kopā ar divām citām filmai "Oļegs" piešķirtajām balvām.

Filmas "Oļegs" producente Alise Ģelze pastāstīja, ka filmas režisors bija nolicis trīs saņemtās statuetes uz galda redzamā vietā, kamēr sniedza intervijas medijiem. Pēc intervijām secināts, ka viena no statuetēm ir pazudusi.

Ģelze pauda cerību, ka vajadzības gadījumā nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" organizatori izveidos statuetes kopiju, lai varētu to nosūtīt filmas operatoram Godfrejovam, kura ieguldījums filmas veidošanā ir nenovērtējams.

Filmas producente pieļāva, ka tā, iespējams, nebija nejauša balvas paņemšana, norādot, ka tā ir arī diezgan smaga.

"Kaut kas tāds notiek pirmo reizi. Mēs ceram, ka cilvēks, kas statueti paņēmis, atdos to atpakaļ, lai varam nodot to īpašniekam," sacīja Ģelze.

Ziņots arī, ka nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonijā Kursieša filma saņēma balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma, par labāko aktieris otrā plāna lomā atzīts Dāvids Ogrodņiks, savukārt labākā spēlfilmas operatora balvu piešķīra Godfrejovam.