Sabiedrībā pazīstami cilvēki dalās ar savu Ziemassvētku filmu topu
 
©F64

Latvijā pazīstamu cilvēku Ziemassvētku filmu tops!

Dziedātājas Agneses Rakovskas filmu tops:

  1. “Ziemassvētku jampadracis”
  2. “Viens pats mājās”
  3. “Zvaniņš skan”

Agnese pirmajā vietā ierindo filmu “Ziemassvētku jampadracis”, kam seko mūsdienu klasika - “Viens pats mājās”. Trešajā vietā ir “Zvaniņš skan” ar Arnoldu Švarcnegeru galvenajā lomā. “Man šīs klasiskās filmas ir neatņemama svētku sastāvdaļa”, atklāj Agnese Rakovska. “Parasti filmas es izvēlos skatīties kinoteātros, jo tur ir vislabākā kvalitāte, kas palīdz patiesāk izjust stāstus. Tomēr Ziemassvētkiem piemērotākā vide ir mājas, tāpēc skatos filmas tādā kvalitātē, kādā tās ir pieejamas. Piemēram, filmai “Ziemassvētku jampadracis” tā nav tik būtiska - tieši neuzlabotā versija atgādina bērnības sajūtas. Turpretī, “Zvaniņš skan” es ļoti labprāt redzētu labākā kvalitātē.”

“Qooqoo” dizaina zīmola dibinātājas Aļonas Bauskas filmu tops:

  1. “Viens pats mājās”
  2. “Viens pats mājās 2”
  3. “Ronja - laupītāja meita”

Pirmajā un otrajā vietā ierindojas filmas “Viens pats mājās” un “Viens pats mājās 2”. “Tās nodod maģisko Ziemassvētku sajūtu, kad laiks apstājas un sirds notic brīnumiem, atceroties ikvienu filmas detaļu,” stāsta Aļona Bauska. Turpretim, trešajā vietā ir “Ronja - laupītāja meita”, kas uzņemta 1984. gadā pēc A. Lindgrēnes pasakas motīviem. “Lai gan filmas kvalitāte neatbilst mūsdienu nosacījumiem, tā atklāj īpašas ģimenes attiecības un ļauj ikvienam just līdzi galvenajiem varoņiem.”

“Kino Kults” līdzdibinātāja Sergeja Timoņina filmu tops:

  1. “Tāda ir mīlestība” (Love Actually)
  2. “Kiss Kiss Bang Bang” (Kiss Kiss Bang Bang)
  3. “Ziemassvētku jampadracis”

Sergejs Timoņins pirmajā vietā ierindo filmu “Tāda ir mīlestība”. “Es to pat neskatos katros Ziemassvētkos, lai neizsmeltu pats sev, bet šai filmai ir izdevies apvienot gan salkanumu, gan humoru, gan svētku sajūtu ideālā proporcijā. Tā īsti neapnīk un turpina priecēt skatītājus gadu no gada, bet es tāpat neriskēšu to skatīties pārāk bieži - bet vienmēr ieteikšu citiem,” atklāj Sergejs Timoņins.

Otrajā vietā ir filma “Kiss Kiss Bang Bang”. Sergejs stāsta, “brīnišķīga kriminālkomēdija ar Robertu Dauniju junioru un Velu Kilmeru, kas sakritības dēļ norisinās Ziemassvētku laikā. Par cik filmas darbība notiek Losandželosā, tajā nav piesnigušu ielu vai milzu kupenu, bet mēs varam palūkoties uz tik labi zināmajiem svētkiem caur citu - tai skaitā krimiķa - prizmu. Arī šo filmu varu skatīties gadu no gada un tā necik neapnīk, pateicoties brīnišķīgajai aktierspēlei un dialogiem.”

Kā trešās vietas ieguvēju Sergejs Timoņins ierindo “Ziemassvētku jampadracis” un skaidro, “filma iznāca interesantā laikā (1993. gads), kad mēs jau zinājām, kas mēs vairs neesam (PSRS), bet vēl īsti nezinājām, kas esam un ko ar šo jauniegūto brīvību darīt. Filma tika uzņemta pēc Padomju Latvijas standartiem un piegājieniem, tai pat laikā elpojot brīvi - tādejādi radot sava veida unikālu vēstures artefaktu, jo pārējās neatkarības laika filmas, kas tai sekoja, jau tika uzņemtas citādi. Bet tas ir no kino skatpunkta, no cilvēcīga skatpunkta tā ir vienkārši lieliska Ziemassvētku filma visai ģimenei!”

Tomēr S. Timoņins uzskata, ka ekrāna kvalitātei ir vislielākā nozīme: “Ziemassvētku filmas vai nē - jo simtiem cilvēku ir centušies, lai filma izskatītos lieliski un baudāmi, tas ir jānovērtē. Pats piederu pie lielo ekrānu cienītājiem un neskatos ne filmas, ne arī TV seriālus telefonā vai planšetē (YouTube klipus gan), vienmēr izvēloties vai nu lielo ekrānu, vai arī maksimālas diagonāles televizoru.”