Valsts finansējumu saņem 22 latviešu filmas; visvairāk Gaujas, Kairiša un Ābeles kinolentas

© nkc.gov.lv

5.lapa

VALKĀTĀJS / VOLKŌTŌJS
EUR 21 150
(90 min, scenārija autors, režisors un operators Ivars Zviedris, producente Marta Bite, studija Dokumentālists)
Kamēr Eiropā lemj par imigrācijas politiku, pie Latvijas austrumu robežas dzimusi jauna profesija - „valkātājs” vai vietējā izloksnē „volkōtōjs”, kas ved pāri robežai nelegālos imigrantus. Pierobežas ciematu iedzīvotāji katrs savā veidā sadzīvo ar nelegālo imigrāciju - vieni ar to pelna, citi nosoda, vēl citi baidās.

VĒSTURE AIZ KADRA
EUR 30 000
(90 min, scenārija autori Romualds Pipars un Sanita Grīna, režisors Romualds Pipars, operatori Jānis Pipars, Kristians Luhaers, Oļegs Kotovičs, producente Baiba Urbāne, Filmu studija Ģilde)
Latvijas valsts atjaunošanas un Atmodas nepublicētā vēsture - Latvijas kinodokumentālistu stāsti par leģendāru kadru uzņemšanu, par to, ko operatori vēsturisko notikumu laikā redzēja un piedzīvoja, bet dažādu iemeslu dēļ neuzfilmēja; par izjusto un piedzīvoto laikā, kad Latvijas sabiedrība bija īpaši vienota.

ZIRDZIŅ, HALLO!
EUR 15 000
(45 min, scenārija autore, producente un režisore Laila Pakalniņa, operators Ivars Burtnieks, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, studija Kompānija Hargla)
Paklausot vietējo iedzīvotāju ieteikumam “uzfilmēt to šausmīgo ceļu” netālu no Latvijas austrumu robežas, filmas autori, regulāri filmējot dažādos diennakts laikos un gadalaikos, krāj novērojumus par to, kā viss mainās, palikdams tāds pats. Un tad ļaus skatīties tiem, kuriem pašiem nav laika stāvēt un vērot.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Izklaide

Lai gan meiteņu pankroka grupas “ŠŅK” mūžs diemžēl bija ļoti īss, viņas paguva atstāt paliekošas pēdas latvju mūzikā, turklāt iedrošināja arī savas sekotājas, no kurām redzamākais piemērs ir “Depustūtes”. Arī vairs nepastāvot, “ŠŅK” vienalga parūpējušas par klausāmo materiāliem saviem cienītājiem, nupat izdodot koncertalbumu ar savu darbību rezumējošu nosaukumu “Pēdējā elpa”.