Svētku garduma līdera pozīciju saglabā mandarīni, pārdošanas apjomi pieauguši par 43%

 
©f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Lai arī jaunais gads ārkārtējās situācijas iespaidā aizvadīts citādāk kā ierasts, nemainīgi stabilu svētku galda garduma līdera pozīciju saglabā mandarīni, kam pārdošanas apjomi auguši par 43%, salīdzinot ar līdzīgu periodu pērn.

Novērojams, ka svētku laikā ievērojams pieprasījuma pieaugums bijis veselīgiem produktiem - mango, ananasiem, granātāboliem, tāpat arī ikriem (+124 %) un dažādiem saldumiem.

Cilvēki arī ievērojami vairāk pirkuši tradicionālā svētku mielasta rasola sastāvdaļas - kartupeļus, olas un majonēzi.

“Šis gads ir bijis pielāgošanās laiks kā ikdienā, tā svētkos, bet, neskatoties uz to, iedzīvotāji arī šogad spēja uzburt sev svētku sajūtu un sagaidīja jauno gadu ar svinībām raksturīgiem produktiem. Aizvadītie svētki parāda, ka iedzīvotāju vidū parādās tendence savos iepirkuma grozos ievietot arvien vairāk veselīgus produktus - dažādus augļus un dārzeņus, gaļu, piena produktus un olas. Turklāt ir patiess prieks novērot, ka iedzīvotāji izturas atbildīgi pret ierobežojumiem, ievērojami rūpīgāk plānojot savus pirkumus - apmeklē veikalu mazāk, bet pirkuma reizē iegādājas vairāk. Salīdzinot ar pērno gadu, pircēju skaits veikalos pirms un pēc jaunā gada ir samazinājies attiecīgi par 12% un 35%,” stāsta SIA “Maxima Latvija” iepirkuma departamenta direktors Edvīns Lakstīgala.

TOP 10 pārdotāko produktu vidū izteikts līderis ir mandarīni, kam seko majonēze un kartupeļi. Tāpat iedzīvotāju iepirkumu grozos visbiežāk iekļuvušo produktu vidū ir banāni, olas, biezpiena sieriņš “Kārums”, gāzēts dzeramais ūdens, kā arī hurma.

Salīdzinot šī gada ar aizvadītā gada produktu tendencēm, var redzēt, ka straujāk augušie produkti svētku nogalē bijuši olas “Latvijas”, majonēze “Sveiks Provansas” un vārītas bietes (500 g), kam pārdošanas apjomi palielinājušies attiecīgi pat par 7 reizēm (olas un majonēze) un bietēm - 4 reizes. Tāpat pircēju interese augusi par vītināto desu “Fuet Aroso”, alu “Aldaris Gaišais” 5%, biezpienu “Jaunpils” pilnpiena, pienu “Saules Piens” un “Optima”, kā arī šokolādes olu “Kinder Surprise”.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!