Latvijā ražo vienu no labākajām šokolādēm bez cukura pasaulē

 
©Pixabay

Latvijas, Ventspilī uzceltā, konditorejas fabrika "Pobeda Confectionery" ir viena no pieciem pasaulē labākajiem šokolādes bez cukura ražotājiem. Par to 3.septembrī paziņoja pasaulē lielākais un respektablākais mārketinga pētījumu veidotājs "QY Research". Vēl starp pieciem labākajiem nosaukti populāri šokolādes tirgus dalībnieki: Lindt & Sprungli, Hershey, Godiva Chocolatier un Lily’s.

"Pobeda Confectionery" šokolāde bez cukura ir pieejama trijos veidos: rūgtā, tumšā un piena. Šokolādei ar stēviju ir mazāk kaloriju, salīdzinot ar klasisko našķi. Tā ir ideāli piemērota cilvēkiem, kuri seko savam uzturam un figūrai, grūtniecēm, mazuļus barojošajām māmiņām, kā arī diabētiķiem. "Pobeda Confectionery" šokolāde bez cukura satur arī inulīnu - dabisku polisaharīdu-prebiotiķi, kas regulē gremošanas sistēmas darbību un nostiprina imunitāti.

"Latvijas uzņēmuma iekļaušana pasaules TOP5 ir patiesa atzinība un liels gods, kā arī iemesls lepoties ar Latviju, jo tagad citās valstīs palielināsies pieprasījums pēc Latvijā ražotas šokolādes. Mūsu tehnologi ilgstoši strādāja, lai izveidotu oriģinālo recepti šokolādei ar stēviju. Rezultātā tapa ne tikai ļoti kvalitatīvi un garšīgi, bet arī veselīgi produkti ar pievienoto vērtību," atzīst fabrikas ģenerāldirektors Andrejs Muravjovs.

Fabrika "Pobeda Confectionery" 2016.gadā atklāja ražotni Ventspilī. Kompānija ir liela Krievijas ģimenes uzņēmuma "Pobeda" filiāle. Tas dibināts 1999.gadā. Aptuveni ceturtā daļa Ventspilī saražotā tiek pārdota Latvijā, pārējā produkcijas daļa - eksportēta.