Sēņotāji jau atraduši pirmās apšubekas

© Andrejs Terentjevs/F64 Photo Agency

Jūnija pirmajās dienās Limbažu pusā atrasta apšubeka (parastā apšubeka jeb apšu kundziņš Leccinum aurantiacum). Ingrīda Izabella Nuķe atzīst – tā viņas sēņotājas karjerā bija agrākā apšubeka. Mikologs Juris Mikšāns ReTV ziņām atzīst – pēdējos gados tas vairs nav pārsteigums, ka šīs sēnes tiek atrastas agri – jūnija sākumā.

Nav brīnums, nemaz nav brīnums. Tāpēc, ka tagad jūnijā var atrast pat īstu rudens sēni - cūceni, kura parasti mežos atrodama septembrī,” saka mikologs.

Parastā apšubeka ierasti aug no jūlija līdz septembrim, labvēlīgos laika apstākļos no jūnija līdz oktobrim, retos mežos, ceļmalās un mežmalās. Parasti aug zem apsēm, taču spējīga biedroties arī ar citām koku sugām.

Tikmēr absolūts šīs sezonas jaunums ir sēra piepe, kura ir ne tikai ēdama, bet arī esot ļoti vērtīga uzturā. Bieži sastopamā sēra piepe pārsvarā aug uz lapu koku stumbriem, lielākoties uz vecākiem ozoliem. Bet par šo piepi, tās pagatavošanu plašāks stāsts šovakar ReTV raidījumā “Ikdiena” plkst. 21:30.

Izklaide

Ieraugot šādu nosaukumu, ir tikai divas versijas – Mendeļejeva tabulā ir ierakstīts jauns ķīmiskais elements vai radusies grupa, kas spēlē metālmūziku. Kurš ir pareizais variants? Otrais. “Murgu purvs” ir otrais šīs apvienības EP jeb minialbums, kas seko 2021. gada aprīlī izdotajam debijas darbam “Purva metāls”.

Svarīgākais