Cēsis aicina uz Hanzas laikam raksturīgu mielastu

 
©f64

Sestdien, 20. jūlijā, Cēsu pilsētas svētku “Cēsis 813” laikā, kas būs sākušies jau 19. jūlijā un turpināsies līdz 21. jūlijam ar devīzi “Svinam vasaru!”, Pils dārzā no plkst. 11.00 līdz 19.00 viesi varēs iepirkties vēsturiskajā viduslaiku tirgū un baudīt gardēžu ceļa “Livonijas garša” uzņēmēju sarūpēto cienastu. Otro gadu pēc kārtas, pateicoties projektam “Livonijas kulinārais ceļš”, Vidzemes tirdziņos visu vasaru un rudeni piedalās projektā iesaistītie uzņēmēji – viesmīlības pieturvietu saimnieki no Vidzemes un arī Kurzemes. Viņi piedāvā pašu zemē izaudzēto un savvaļā ievākto - tīru un svaigu.

Cēsu pilsētas svētkos mūsdienīgais satiksies ar senatnīgo, notiks dažādām gaumēm un vecumiem atbilstoši pasākumi, koncerti, izstādes, tirdziņi. Bet vēstures cienītāji un īsti gardēži tiks gaidīti Pils dārzā. Viņi tur varēs ne vien apgūt senu amatu prasmes un baudīt viduslaiku mūzikas koncertus, bet arī izstaigāt vēsturisko viduslaiku jeb Hanzas tirgu, iepirkties un baudīt gardumus, kurus būs sagādājuši gardēžu tūrisma ceļā “Livonijas garša” iesaistītie tirgotāji no Vidzemes un arī Kurzemes.

Reiz Latvija un Igaunija kopā veidoja Livoniju, kuras tirdzniecības ceļi vijās cauri leģendārās tirgotāju savienības Hanzas pilsētām. Mūsdienās šo pilsētu un apkārtnes pārtikas ražotāji un tirgotāji piedāvā cienastu, kur senās tradīcijas savienotas ar jaunām idejām un iespējām. Lai uzzinātu, kā to visu var savienot, un iepazītu daudzveidīgu garšu pasauli, ir vērts paviesoties vēsturiskajā viduslaiku jeb Hanzas tirgū Cēsīs. Te varēs baudīt ēdienus un produktus, kuru pagatavošanā izmanto mūsu meža, dārza, lauku labumus un garšvielas, kas nonākušas Livonijā Hanzas savienības laikā.

Pašu zemē audzēto vai savvaļā ievākto piedāvās kupls skaits gardēžu ceļa “Livonijas garša” un tā ceļa posma “Taste HansEATica” viesmīlības pieturvietu saimnieki. Tirgotāji būs saveduši labumus gan ikdienas galdam, gan svētku mirkļu radīšanai. Tirgū būs lauku žāvējumi, zivis, bioloģiski audzētu vistu olas, kaņepes, ķiploku labumi, ievārījumi, sīrupi, sukādes, augļu un ogu sulas, medus, maize, dažādi svaigie kazas sieri un deserti, zāļu tējas un dzirkstoši bērzu sulas dzērieni, kā arī "štengrākas dziras" - alus, vīni, sidrs un uzlējumi. Saimnieki labprāt stāstīs par pacietīgo un rūpīgo darbu, radot savus gardumus, mudinās tos nogaršot un arī iegādāties sev vai ciemakukulim.

 

Abonē