Vieni plēšas kā suns ar kaķi, tomēr paliek kopā. Citi satiekas, un starp viņiem jūtas uzliesmo pēkšņi, kā zibens spēriens. Vēlāk paši brīnās – nez kas tas bija? Ir cilvēki, kurus saista kaislīgs sekss, tāds, kurā pazūd veselais saprāts, bet visapkārt gluži vai sprakšķ fiziska vilkme. Kāpēc tā notiek?
Kaisle vai aprēķins?
Vēl kādi savas attiecības sāk apdomīgi un bez spēcīgām emocijām, jo uzskata, ka labākais padomdevējs ir prāts, tāpēc - visnoturīgākās būs aprēķina laulības. Varbūt tiešām tā arī ir, tikai šķiet nepiedienīgi ļaut prātam dominēt pār jūtām cilvēkam tik svarīgajā intīmajā dzīvē.
Par to, kā un kāpēc veidojas vīrieša un sievietes (ne)saderība attiecībās, stāsta sertificēts «Horoskopu pasaules» astrologs Juris Kauliņš.
Viņaprāt, kaisle, kaislība, kas uzliesmo starp diviem cilvēkiem, nav noteicošais, ja pāris vēlas veidot nopietnas, noturīgas, ģimeniskas attiecības. «Ne velti ir teiciens - ja nav kur dzīvot un nav naudas, tad arī mīlestība pazūd. Ar tukšu vēderu ģimenē un kopdzīvē mīlestība ilgi neturēsies. To pierāda arī prakse, jo dzīvojam kapitālismā, kur finansiālie, sadzīves un mantiskie aspekti ir būtiski,» ieklausīties aicina Juris Kauliņš.
Iespējams, jūtu un emociju pārpilnie ļaudis, izlasot nākamo teikumu, uzsprēgās sašutumā. Astrologs uzskata, ka visstabilākās attiecības ir tās, kas balstītas uz aprēķina. Viņš gan neuzstāj, ka šī ir absolūtā patiesība, jo cilvēki mēdz būt dažādi.
Kas tad ir šis daudziem tik netīkamais un nosodāmais aprēķins? Pirmām kārtām tā ir spēja izvērtēt savas stiprās un vājās puses un atbildēt uz jautājumu - ko es vēlos no attiecībām, kas man ir pieņemams un vajadzīgs? Nereti šis ir visgrūtākais uzdevums, jo mums nebūt nevajag visu, ko gribam.
Kompromiss labuma dēļ
Juris Kauliņš savā ilggadējā praksē novērojis, ka stabilāki pāri veidojas tad, ja viens vai abi partneri saprot - konkrētā labuma dēļ esmu gatavs uz kompromisiem. Jā, tā ir zināma pirkšana vai pārdošanās, viņš piekrīt. Par noturīgu kopdzīvi var runāt tad, ja abi partneri ir līdzvērtīgi - viņu pienesums (gan materiāls, gan intelektuāls) attiecībās ir līdzvērtīgs, nešķirojot, kurš iegulda vairāk, viņi nav atkarīgi viens no otra. Iespējams arī tā dēvētais nelīdzsvara variants, bet tikai tādā gadījumā, ja abas puses to akceptē. Piemēram, mūsdienu apstākļos hrestomātisks piemērs: bagāts vecis un jauna, smuka sieviete, pasmej astrologs. Taču tas var būt visai stabils attiecību modelis, ja ir attiecīgs pamats - vīrietis apzinās, kāpēc sieviete ir ar viņu, bet sieviete saprot, kādi šajās attiecībās ir viņas ieguvumi un zaudējumi. «Tas gan ir riskantāk, un tāpēc top seriāli, romāni un kaislību stāsti. Tur, kur iesaistīta nauda, grozās kaislības - to mēs nevaram noliegt,» Juris Kauliņš konstatē.