Standard & Poor’s negaidīti samazina Itālijas reitingu

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s negaidīti par vienu pakāpi pazeminājusi Itālijas ilgtermiņa kredītreitingu – no A+ līdz A ar negatīvu prognozi.

Reitinga samazināšana atspoguļo ekonomikas izaugsmes perspektīvu pasliktināšanos Itālijā. Valdošās koalīcijas sašūpošanās un šķelšanās parlamentā, visdrīzāk, turpinās ierobežot premjera Silvio Berluskoni valdības spēju reaģēt uz makroekonomikas problēmām valsts iekšienē un aiz robežām, atsaucoties uz aģentūras analītiķu teikto, ziņo Reuters.

S&P analītiķi pieļauj, ka minētās situācijas dēļ iepriekš paustie plāni valsts izdevumus samazināt par 60 miljardiem eiro (42,1 miljardiem LVL) varētu netikt realizēti.

Pēc paziņojuma par Itālijas reitinga pazemināšanu eiro kurss nokritās no 1, 3685 līdz 1,3613 dolāriem.

Minētais paziņojums izrādījies negaidīts un var pastiprināt finanšu tirgos izskanējušās bažas par parādu krīzes izplatīšanos eirozonā.

Pēc mūsu domām, pasākumi, kas iekļauti Itālijas Nacionālajā reformu plānā tik tikko spēs uzlabot valsts ekonomiskos rādītājus, īpaši valdības pieņemto stingro ekonomikas pasākumu fonā, uzsver aģentūras analītiķi.

Ziņu portāls BNN.LV jau vēstīja, ka Itālijas Ministru padome 12.augustā apstiprināja plānu, kas ir vērsts uz budžeta līdzekļu taupīšanu. Tas stabilizēs valsts ekonomiku, kā arī palīdzēs pārvarēt pašreizējo finanšu krīzi.

Plānotie pasākumi ļaus Itālijai ietaupīt 20 miljardus eiro (14 miljardus LVL) 2012.gadā un vēl 25 miljardus (17,5 miljardus LVL) 2013.gadā. Itālijas finanšu ministrs Džulio Tremonti (Giulio Tremonti) norādīja, ka bezdeficīta budžetu varēs pieņemt jau 2013. gadā nevis gadu vēlāk, kā bija plānots iepriekš.

Ņemot vērā radušos situāciju, BNN pēc komentāra vērsies Itālijas vēstniecībā Latvijā. Vēstniecības darbinieki apsolījuši atbildi sniegt rakstiskā formā.

Ekonomika

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) pagājušajā gadā reģistrēja kārtējo meitasuzņēmumu – šoreiz Ungārijā. Tagad uzņēmums strauji paplašina savu klientu loku Baltijas valstīs, Ukrainā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Rumānijā, Bulgārijā, Azerbaidžānā, Gruzijā un pat Āfrikā.

Svarīgākais