Vīna cenas ievērojami pieaugs, jo īpaši skarot lēto galu

© Reuters / Scanpix

2017.gadā vīna ražošanas apmēri pasaulē kritušies līdz zemākajam līmenim pēdējo 60 gadu laikā, informē ''International Organisation of Vine and Wine''.

Jaunākā raža esot radījusi 25 miljardus litru vīna, kas ir ievērojams kritums no 26,7 miljardiem 2016.gadā un 27,6 miljardiem 2017.gadā. Kritumu jo īpaši ietekmējušas vājās ražas Eiropā un Dienvidāfrikā.

Tam, protams, sekojis neizbēgams vīna cenu kāpums - Itālijā tās ''uzlidojušas gaisā'' par 74%, bet par 45% Spānijā un 10% Francijā.

Eksperti uzskata, ka jo īpaši cenu kāpums ietekmēs cilvēkus, kuri izvēlās lētākos vīnus. Paredzams, ka mazināsies arī to kvalitāte.

Saistībā ar pagājušā gada negaisiem un saliem, par 65% pasaulē saražotā vīna atbildīgajā Eiropā raža pērn mazinājās par 15%.

Citos reģionos arī neizpalika problēmas. Masīvie mežu ugunsgrēki ietekmēja ražas daudzumu Kalifornijā, bet Dienvidāfrikā pie vainas bija sausums, kura rezultātā vīnogas nogatavojās pārāk ātri un bija izmēros mazas.

Kopumā 2017.gada raža esot vēl sliktāka, nekā paredzēja analītiķi.

Tas viss atstājis iespaidu arī uz citām nozarēm - piemēram, brendiju un etiķi.

Ekonomika

Dažādas izmaiņas, kas stāsies spēkā nākamgad, ietekmēs arī iedzīvotāju uzkrājumus un ieguldījumus. Mazināsies iemaksu lielums pensiju 2. līmenī, kamēr par individuāli veiktajiem uzkrājumiem, piemēram, iemaksām pensiju 3. līmenī un uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, būs iespēja saņemt lielāku nodokļa atmaksu. Plašāk skaidro "Swedbank" Investīciju produktu līnijas vadītājs Rolands Zauls.

Svarīgākais