AS "Liepājas metalurgs" padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Zaharjins un valdes loceklis Iļja Segals uzskata, ka Ekonomikas policija liedz viņiem iespēju piedalīties "Liepājas metalurga" glābšanā.
Jau ziņots, ka A.Zaharjinam un Segalam piemērots drošības līdzeklis - aizliegums ieņemt amatu, kā arī noteikta policijas uzraudzība. Kriminālprocesa likums nosaka, ka drošības līdzekli kā procesuālo piespiedu līdzekli piemēro aizdomās turētajam vai apsūdzētajam, ja ir pamats uzskatīt, ka attiecīgā persona turpinās noziedzīgas darbības, traucēs pirmstiesas kriminālprocesu vai tiesu vai izvairīsies no šī procesa vai tiesas.
A.Zaharjins un Segals medijiem nosūtītā paziņojumā norāda, ka informācija par piemēroto drošības līdzekli - aizliegumu ieņemt amatu un policijas uzraudzību - policija sniedza masu saziņas līdzekļos tieši tad, kad "kreditoru klubam" tika iesniegts "Liepājas metalurga" glābšanas plāns.
"Viens no diviem: vai nu policija nesaprot, ko dara, vai arī izpilda pasūtījumu, lai Kirovs Lipmans ar klasiskām reiderisma metodēm pārņemtu uzņēmumu," tādu viedokli paziņojumā medijiem pauž "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins. "Ja īstenojas otrais variants, "Liepājas metalurga" 29.jūlija akcionāru sapulces priekšvakarā sagaidāms kārtējais "pārsteigums" no mūsu tiesībsargājošiem dienestiem."
Savukārt Segals paziņojumā norāda, ka procesa virzītājs viņam nespēja paskaidrot, kādus tieši amatus Segals nedrīkst ieņemt saskaņā ar piemēroto drošības līdzekli.
"Kopumā skatot, visa lieta ir safabricēta, balstoties uz Lipmana kunga melīgu iesniegumu par 12 gadu seniem notikumiem," norādīts "Liepājas metalurga" pārstāvju paziņojumā. Viņi sola vistuvākajā laikā iesniegt visu nepieciešamo informāciju, "kas apgāž absurdās apsūdzības".
"Kauns kādam stāstīt, ka 130 gadu senas, lielas kompānijas liktenis un tās vairāk par 2000 darbinieku dzīves ir atkarīgas nevis no valsts varas un kreditoriem, bet no tiesībsargājošo iestāžu darbinieku rīkošanās. Atkārtoti teiksim, ka nebaidāmies no atbildības un turpināsim darīt visu, lai glābtu "Liepājas metalurgu"," tā paziņojumā raksta akcionāri un uzņēmuma vadība.
Advokāts Egons Rusanovs atzīmē, ka kriminālprocess tika sākts brīdī, kad starp uzņēmuma akcionāriem Lipmanu un S.Zaharjinu pastāvēja civiltiesisks strīds par "Liepājas metalurga" akcijām. Rezultātā civiltiesisks strīds patlaban faktiski tiek risināts ar kriminālprocesuāliem līdzekļiem, mēģinot izdarīt spiedienu uz "Liepājas metalurga" akcionāriem S.Zaharjinu un Segalu. "Ņemot vērā minēto civiltiesisko strīdu un to, ka kriminālprocess tika sākts piecus mēnešus pēc iesnieguma iesniegšanas tiesībsargājošā iestādē, pastāv pamatotas šaubas arī par kriminālprocesa sākšanas leģitimitāti," uzskata Rusanovs.
Kā ziņots, kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu "Liepājas metalurga" vadības noziedzīgu rīcību, Valsts policija 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos. Kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti. Kriminālprocess ir diezgan apjomīgs, tāpēc ātrus izmeklēšanas rezultātus policija nesola.
"Liepājas metalurgs" sagatavojis un iesniedzis "kreditoru klubam", Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai tiesiskās aizsardzības procesa plānu savu priekšlikumu un iebildumu izteikšanai. Plāna saturu rūpniecības uzņēmums nav atklājis.