Valdība atbalsta OIK ierobežošanas pasākumus

© Anita Roze

Ekonomikas ministrijas (EM) mērķis un starpministriju darba grupas galvenais uzdevums, izstrādājot rīcības plānu ar konkrētiem pasākumiem, ir ierobežot elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jeb tarifā iekļautā subsīdiju apjoma turpmāku pieaugumu. EM piedāvātie rīcības plāna pasākumi ar konkrētiem izpildes termiņiem šodien tika atbalstīti Ministru kabinetā, uzdodot EM piedāvātajos termiņos sagatavot nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus pasākumu īstenošanai.

"Vēsturiski īstenotās politikas un pieņemto lēmumu rezultātā visa Latvijas sabiedrība un ekonomika ir uzņēmusies milzīgas saistības pret subsidētās elektroenerģijas ražotājiem uz vairākiem gadu desmitiem. Šobrīd patērētāji maksā par lēmumiem, kas pieņemti vairākus gadus atpakaļ. Kopējais vēsturiski uzņemtais saistību apjoms pārsniedz 12 miljardus latu, kas būtu jāsedz ikvienam patērētājam. Šāds saistību apjoms neatbilst ne mūsu mājsaimniecību, ne ražotāju maksātspējai. EM ir izstrādājusi konkrētus rīcības soļus, lai ierobežotu OIK jeb tarifā iekļauto subsīdiju apjoma turpmāku pieaugumu. Šo pasākumu īstenošana palīdzēs novērst nekontrolētu elektrības cenu pieaugumu, kā arī nodrošinās caurskatāmāku un ilgtspējīgāku atbalsta sistēmas darbību, kā to paredz arī "Enerģētikas ilgtermiņa stratēģija 2030 - konkurētspējīga enerģētika sabiedrībai,"" uzsver ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.

Svarīgākais