Dombrovskis: Latvijai vienai pašai ieviešot progresīvo ienākuma nodokli, cerēto nepanāksim

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzsver, ka Latvijai vienai pašai ieviešot progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli, cerētais rezultāts netiks panākts.

Intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" valdības vadītājs šodien norādīja, ka šis jautājums laiku pa laikam dienaskārtībā parādās, taču Latvija atrodas nodokļu konkurencē ar abām kaimiņvalstīm Igauniju un Lietuvu, kur nevienā no tām šādas nodokļu sistēmas nav.

"Vieni ejot, mēs cerēto nesasniegtu," skaidroja Dombrovskis, piebilstot, ka rezultātā nodokļi tiktu maksāt Igaunijā un Lietuvā.

Viņaprāt, lai panāktu nodokļu sistēmas progresivitāti, vairāk ir jāstrādā pie neapliekamā minimuma palielināšanas un atvieglojuma par apgādībā esošu personu paaugstināšanas.

Ekonomika

Igaunijas valdošā koalīcija, kuru veido Reformu partija, Sociāldemokrātiskā partija un partija “Igaunija 200”, pagājušās nedēļas nogalē publiskoja savu nodokļu reformas projektu, kas no Latvijas skatu punkta ir gandrīz vai šokējošs. Paredzēts, ka no 2025. gada jūlija pievienotās vērtības nodoklis (PVN) tiks paaugstināts par diviem procentpunktiem līdz 24%, bet no 2026. gada janvāra par diviem procentpunktiem līdz 24% tiks palielināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN).

Svarīgākais