Budžeta deficīts pērn bija 3,4% no IKP

Vispārējās valdības sektora budžeta deficīts 2011.gadā sasniedza 488,7 miljonus latu jeb 3,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un vispārējās valdības sektora parāds - 6,028 miljardus latu jeb 42,2% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Salīdzinājumā ar Finanšu ministrijas gada pārskata datiem, kas par 2011.gadu uzrādīja vispārējās valdības sektora budžeta deficītu 454,8 miljonu latu apmērā jeb 3,2% no IKP, atbilstoši "EKS’95" metodoloģiskajām prasībām aprēķinātais budžeta deficīts ir par 33,9 miljoniem latu jeb 0,2% no IKP lielāks.

Korekciju nepieciešamība izriet no "EKS’95" metodoloģiskajiem noteikumiem un vadlīnijām valdības sektora finanšu statistikas sagatavošanai. Tās noteic aprēķinos ievērot uzkrājuma, nevis naudas plūsmas principu, no valdības sektora bilances izslēgt finanšu darījumus, kā arī neitralizēt Eiropas Savienības fondu ietekmi.

2012.gada oktobra CSP notifikācijas, kas sagatavota atbilstoši Eiropas kontu sistēmas "EKS’95" metodoloģijai, aprēķinos ir izmantoti Finanšu ministrijas, Valsts kases, Ekonomikas ministrijas, Centrālās statistikas pārvaldes, kā arī Rīgas domes dati.

ES Statistikas birojs "Eurostat" ar informāciju par visu ES dalībvalstu 2012.gada oktobra notifikācijas rezultātiem nāks klajā 22.oktobrī.

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.