Kvalificētie darbinieki pametot valsti

© www.xn--darbsrzems.lv

Kvalificētie darbinieki arvien vairāk izbrauc no valsts, jo cilvēki vairs netic, ka iespējami risinājumi un veiksmīga izeja no esošās krīzes situācijas, biznesa informācijas portālam "Nozare.lv" atzina biomasas granulu apkures katlu ražošanas uzņēmuma "Grandeg" direktora vietnieks Pauls Irbins.

Irbins skaidro, ka psiholoģiski negatīvo nokrāsu dod valdības komunikācija par nodokļu palielināšanu dažādās sfērās, neizskaidrojot, ko iedzīvotāji un uzņēmēji iegūs no šīm izmaiņām.

"Uzņēmēji un iedzīvotāji nav vairs gatavi saprast valdības teorētiskās runas par valsts aparāta koncepcijas pārmodelēšanu, kas galvenokārt notiek tikai runās un uz papīra," saka uzņēmuma pārstāvis.

Tāpat viņš ir pārliecināts, ka patlaban nav novērojama nekāda tirgus situācijas uzlabošanās un to nemēģina panākt arī valdība, ieviešot labvēlīgākus noteikumus uzņēmējiem, stimulējot ekonomisko attīstību, sadarbojoties ar zinātniekiem un veicot valsts pasūtījumus nozarēs, kas var aizstāt importēto preču un pakalpojumu ieplūšanu valstī.

Irbins pieļauj, ka nākamgad pieaugs vidējā līmeņa ražotāju bankrotu skaits, ko ietekmēs fakts, ka bankas vairs nevēlēsies atlikt kredītu atmaksas tiem uzņēmumiem, kas ir aizņēmušies, lai attīstītu savas ražotnes, bet pašlaik ir nonākuši finansiālās grūtībās. Nenotiek uzņēmumu īstermiņa kreditēšana, kas ļautu uzņēmumiem ar lieliem debitoru apjomiem iegūt papildu apgrozāmos līdzekļus savas darbības nodrošināšanai.

Tāpat "Grandeg" pauž neizpratni par to, ka Latvijā nav izveidota shēma, kā atbalstīt vietējo energoresursu izmantošanu mājsaimniecībās un uzņēmējdarbībā.

Uzņēmums šā gada augustā esot nosūtījis vēstuli ar ierosinājumiem, kā uzlabot uzņēmējdarbības vidi enerģētikas nozarē, bet Ekonomikas un Finanšu ministrijas savā atbildēs norādījušas, ka nekādi pasākumi vietējo atjaunojamo energoresursu ražotājiem un lietotājiem nav nepieciešami un netiek plānoti.

"Kāpēc nepieciešams aizstāvēt un lobēt importēto kurināmo, ja uz vietas ir pieejami vietējie atjaunojamie energoresursi, kas ļauj attīstīties iekārtu ražotājiem, zemniekiem, kas audzē biomasu, uzņēmējiem, kas pārstrādā biomasu apkures granulās, kas ir daudz lētāks un izdevīgāks apkures veids iedzīvotājiem nekā ievestās akmeņogles vai gāze, nemaz nerunājot par to, ka biomasas granulas kā degviela ir dabai draudzīgāka?" jautā ražošanas uzņēmuma direktora vietnieks.

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.

Svarīgākais