"airBaltic" zaudējumi pirmajā pusgadā sasnieguši 23 miljonus latu

Aviokompānijas "airBaltic" zaudējumi šā gada pirmajā pusgadā sasnieguši 23 miljonus latu, žurnālistus šodien informēja lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss.Tomēr jūlijā un augustā aviosabiedrība plāno strādāt ar peļņu.

Gauss arī norādīja, ka kopš februāra "airBaltic" izdevies strādāt labāk, nekā plānots, tādējādi arī gadu kopumā paredzēts noslēgt ar 33 miljonu latu zaudējumiem iepriekš prognozēto 38 miljonu vietā. Tādējādi zaudējumi šogad būs samazinājušies par 50 miljoniem latu, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Savukārt šā gada pirmajā pusgadā apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 11%.

Gauss atgādināja, ka pie peļņas plānots atgriezties 2014.gadā.

Kā ziņots, Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" akcionāru sapulcē 30.jūlijā apstiprināts lidsabiedrības 2011.gada pārskats, kas liecina, ka pērn zaudējumi sasnieguši 83,6 miljonus latu.

Satiksmes ministrijā (SM) skaidro, ka zaudējumi radušies, jo izveidots "airBaltic" tirgus situācijai neatbilstošs biznesa modelis, kā arī virkne tiesvedību negatīvi ietekmējuši 2011.gada rezultātu.

SM uzsver, ka, pateicoties ievērojamu restrukturizācijas pasākumu sākšanai jau 2011.gada nogalē un akcionāru finansējumam, "airBaltic" pārvarēja lielāko krīzi nacionālās lidsabiedrības pastāvēšanas vēsturē.

Īstenojot "airBaltic ReShape", aviokompānija plāno konsolidāciju par 330 miljoniem latu piecu gadu laikā - posmā no 2012. līdz 2016.gadam.

Jau iepriekš ziņots, ka "airBaltic" un "Bombardier Aerospace" 10.jūlijā paziņoja, ka ir parakstījuši nodomu protokolu par desmit "CS300" lidmašīnu iegādi un pirkuma tiesību saņemšanu vēl desmit "CS300" lidmašīnām par kopējo kataloga cenu 20 lidmašīnām 1,57 miljardu ASV dolāru (898 miljonu latu) apmērā.

"airBaltic" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. "airBaltic" flotē ir 34 lidmašīnas - sešas "Boeing 737-500", astoņas "Boeing 737-300", divas "Boeing 757-200", desmit "Fokker 50" un astoņas "Bombardier Q400Next Gen".

Ekonomika

Turpinot darbību dažādos biznesa virzienos un tehnoloģiju inovācijās, kā arī saglabājot daudznozaru uzņēmuma asi un apgūstot eksporta tirgu, Latvijas vadošais telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums LMT ar esošo klientu portfeli jau tuvākajos 6 - 7 gados varētu sasniegt 500 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu. Tiesa, šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt, informē LMT.

Svarīgākais