Rimšēvičs: Ja kavēsimies ar pievienošanos eirozonai, pēc tam mūs var arī vairāk neuzaicināt

Ja kavēsimies ar pievienošanos eirozonai, pēc tam mūs var arī vairāk neuzaicināt, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" akcentēja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Kā ziņots, pēdējā laikā sabiedrībā izskanējuši viedokļi, ka Latvijai jācenšas izpildīt Māstrihtas kritērijus, taču ar pievienošanos eirozonai 2014.gada 1.janvārī nevajadzētu steigties, ņemot vērā eirozonas valstu ekonomiskās problēmas.

"Tas ir klubs, tā ir valstu savienība, kurā vēlas redzēt stingras valstis, cilvēkus ar stipru mugurkaulu," sacīja centrālās bankas vadītājs, brīdinot, ka, ja "sāksim locīties", pēc tam mūs var arī neuzaicināt pievienoties eirozonai.

Rimšēvičs norādīja, ka patlaban ir vairāki scenāriji un viedokļi, kas varētu notikt ar eirozonas paplašināšanos. Pastāv iespēja, ka eirozonu tuvāko gadu laikā nepaplašinās, lai atrisinātu iekšējās problēmas. Taču ir arī viedoklis, ka jaunu, talantīgu, spēcīgu un gudru biedru uzņemšana ļaus iedvesmot pašreizējās eirozonas dalībvalstis, un Latvijai ir atbalstītāji starp eirozonas dalībniekiem.

"Mums ir svarīgi nenolūzt šajā ceļā," sacīja centrālās bankas vadītājs.

Komentējot sabiedrības skepsi par eiro ieviešanu, Rimšēvičs norādīja, ka sabiedrisko viedokli veido patlaban publiski dzirdamais, ka eirozonā ir problēmas un situācija paliek arvien sliktāka. Tai pašā laikā cilvēki nevis iebilst pret eiro ieviešanu kā tādu, bet vēlas "pagaidīt, paskatīties".

Cilvēki joprojām uzticas eiro, par ko liecina tas, ka puse noguldījumu Latvijā ir šajā valūtā, akcentēja Latvijas Bankas prezidents.

Viņš uzsvēra, ka "kopīgs darbs" būs skaidrot, kādi ir Latvijas pievienošanās eirozonai plusi un mīnusi, un valdība šādus pasākumus plāno īstenot jau tuvākajā laikā.

Ekonomika

Jaunais zāļu uzcenojuma modelis samazinās izdevumus par medikamentiem, neskatoties uz recepšu apkalpošanas maksas ieviešanu, apspriedē ar ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjiem uzstājuši Veselības ministrijas (VM) pārstāvji.

Svarīgākais