Latviešu radīts serviss "ask.fm" pārņem pusaudžus visā pasaulē

© ask.fm

"Pajautā man 10 jautājumus, un es tev offic 10 pajautāšu atpakaļ!" - šāda iespēja pieejama latviešu radītajā interneta vietnē ask.fm, kuras lietotāji cits citam var uzdot ikvienu jautājumu, kas ienācis prātā.

Jautājumu – atbilžu latviešu radītais trakums katru mēnesi pārņem 21 miljonu lietotāju visā pasaulē, ziņo portāls Diena.lv.

Vairums no tiem ir padsmitnieki, kuri ir garlaikoti un alkst pasaulei pavēstīt, ko šodien ēduši vai darījuši skolā. Viņu vienaudži, kas portālu aktīvi nelieto, gan uzskata, ka tā esot "glupību" rakstīšana, un savus profilus esot izdzēsuši neatgriezeniski. Taču rādās, ka tas ir mazākuma viedoklis, jo katru dienu ask.fm kļūst par aptuveni 50 tūkstošiem lietotāju kuplāks, raksta Diena.lv.

Ask.fm pērn radīja piecu puišu komanda – Oskars Liepiņš, Marks Terebins, Iļja Terebins, Valērijs Vešņakovs un Klāvs Sinka. "Neilgu brīdi jau darbojāmies web projektu scēnā – bijām slīcinājuši pirmos kucēnus, iejutušies un atvērti jaunajam. Ievērojām formspring.me [jautājumu-atbilžu tipa portālu pionieris, kas radīts ASV]. Mums iepatikās ideja. Sapratām, ka varam to izdarīt labāk, un nolēmām mēģināt," par rašanos stāsta Liepiņš.

Ask.fm lietotāju skaits no Latvijas nebūt nav pirmajā vietā, jo visvairāk profilu radījuši Argentīnas, Krievijas, kā arī Ukrainas iedzīvotāji un kopumā tas ir pieejams 24 valodās. Aptuveni 46% lietotāju ir vecumā līdz 18 gadiem, 34% vecumā no 18 līdz 25.

Naudu ask.fm veidotāji pelna ar reklāmas izvietošanu un virtuālajām dāvanām, ko portāla lietotāji ar SMS palīdzību cits citam var sūtīt. Tāpat uzņēmumiem ir iespēja uzdot "sponsorēto jautājumu", kuram tiek pievienota saite ar attiecīgo interneta adresi.

Ekonomika

Valdība otrdien atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos Energokopienu reģistrēšanas un darbības noteikumus, kas paredz noteikt kārtību, saskaņā ar kuru tiks izveidots vienots energokopienu reģistrs.

Svarīgākais