Aptauja: vislielākais pieprasījums darba tirgū ir pēc IT speciālistiem

Vislielākais pieprasījums Latvijas darba tirgū šobrīd ir pēc informācijas tehnoloģiju, pārdošanas, klientu apkalpošanas speciālistiem, inženieriem, finansistiem un juristiem, liecina Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas (LPVA) aptauja.

37% respondentu uzsvēra, ka šobrīd trūkst labu informācijas tehnoloģiju ekspertu, kā nākamā pieprasītākā profesija tika minēti pārdošanas/klientu apkalpošanas speciālisti (to atzina 27% aptaujas dalībnieku), tad seko inženieri (15%) un finansisti (12%). Pieprasītāko amatu topu noslēdz juristi (9%).

„Ekonomiskajai situācijai uzlabojoties un tirgum attīstoties, būtisku izaugsmi piedzīvo informācijas tehnoloģiju tirgus un ar pārdošanu saistītas nozares. Pirmkārt, aizvien biežāk dažādi biznesa procesi tiek pārcelti uz elektronisko vidi. Otrkārt, tirgū parādoties brīviem naudas līdzekļiem, aktivizējas produktu un pakalpojumu pārdošana, savukārt uzņēmumiem augot klientu skaitam, aizvien lielāka uzmanība tiek veltīta arī apkalpošanas līmenim. Tādēļ loģiski, ka darba tirgū ir liels pieprasījums pēc IT profesionāļiem, kā arī augsti kvalificētiem pārdevējiem un klientu apkalpošanas speciālistiem,” skaidro LPVA prezidente Eva Selga.

Tāpat LPVA aptaujas dati liecina, ka šobrīd uzņēmumos vispieprasītākie ir speciālisti (47%) , tad seko vidēja (21%) un zema līmeņa vadītāji (17%).

Svarīgākais