Uzturēšanās atļauju varēs saņemt, nodarbinot 1.5 Latvijas pilsoni

Ja trešo valstu pilsonis Latvijā nodarbinās vismaz 1.5 Latvijas pilsoni, tam būs iespējams saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju uz 5 gadiem Latvijas Republikā, informē portāls "db.lv".

To paredz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sagatavotie priekšlikumi grozījumiem Imigrācijas likumā. Db jau vairākkārt rakstīja, ka šis jautājums tika aktualizēts tāpēc, ka tika izteikts viedoklis, ka, iespējams, atvieglojot pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas kārtību, Latvijā papildu ieplūstu ārvalstu investīcijas un tiktu atdzīvināts nekustamo īpašumu tirgus.

Pašreiz sagatavotie priekšlikumi paredz, ka pastāvīgo uzturēšanās atļauju piešķirs, ja trešo valstu pilsonis Latvijas kapitālsabiedrības pamatkapitālā ieguldīs vismaz 10 tūkst. Ls un nodarbinās vismaz 3 darbiniekus. Turklāt vismaz pusei no šiem 3 darbiniekiem jābūt Latvijas pilsoņiem vai nepilsoņiem, vai ES un EEK pilsoņiem.

Gadā Latvijā samaksāto nodokļu apjoms arī nedrīkst būt mazāks par 5000 Ls. Atļauju varēs saņemt arī iegādājoties nekustamo īpašumu, kura tirgus vērtība ir vismaz 100 tūkst. Ls, vai 50 tūkst. Ls, ja tas atrodas īpaši atbalstāmajā teritorijā. Par iegādāto īpašumu potenciālajam uzturēšanās atļaujas saņēmējam nedrīkstēs būt nodokļu parādi.

Ekonomika

Valdība otrdien, 29.aprīlī, apstiprināja grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanu lauku un zivsaimniecības attīstībai no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda (EJZAF), nodrošinot atbalsta saņēmējiem elestīgāku finanšu pakalpojumu saņemšanu - atbilstošu pašreizējiem digitālajiem risinājumiem, samazinot uzraudzības periodu finanšu līzinga ņēmējiem, kā arī vienkāršojot nosacījumus avansa saņemšanai lauku attīstības atbalsta pasākumiem. Veiktie grozījumi noteikumos nodrošina efektīvāku un kvalitatīvāku ELFLA un EJZAF atbalsta izmantošanu un uzlabo finanšu pieejamību, gan arī samazina administratīvo slogu pretendentiem un Lauku atbalsta dienestam (LAD).

Svarīgākais