Pēdējo trīs gadu laikā palielinājies zemu ienākumu un krīzes situācijā nonākušo iedzīvotāju skaits

© Vladislavs Proškins/MN

Pēdējo trīs gadu laikā svārstīgas sociāli ekonomiskās situācijas rezultātā ievērojami palielinājies atbalstāmo personu - zemu ienākumu un krīzes situācijā nonākušo Latvijas iedzīvotāju - skaits, turklāt to vidū no 2022. gada bieži ir arī Ukrainas iedzīvotāji, valdībai sniegtajā informatīvajā ziņojumā par materiālās nenodrošinātības mazināšanu atzīmē Labklājības ministrija (LM).

Lai no nākamā gada otrā pusgada varētu turpināt sniegt pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību zemu ienākumu un krīzes situācijā nonākušiem Latvijas un Ukrainas iedzīvotājiem, papildu nepieciešams 71,1 miljons eiro, aplēsusi ministrija.

Ministrija norāda, ka vidēji mēnesī aktīvajā statusā aptuveni 55 000 cilvēkiem piešķirts trūcīgas personas statuss krīzes situācijā. Dati un tendences liecinot, ka tuvākajā nākotnē nav prognozējama ātra un būtiska zemu ienākumu mājsaimniecībās esošu personu skaita samazināšanās, lēš LM.

Ziņojumā pausts, ka 99% no visām atbalstu saņemt tiesīgajām personām izmanto iespēju to saņemt.

Ekonomika

„Vai tiešām kāds nopietni domā, ka šie ļaudis būs potenciālie nodokļu maksātāji? Viņi atbrauc pie mums no Zviedrijas un Vācijas, lai nevis strādātu tur par 4000, bet gan te par 600 vai 800 eiro un kārtīgi maksātu nodokļus? Kāds tiešām tam tic? Nu, izbeidziet, lūdzu!” TV24 raidījumā „Preses klubs” skarbu viedokli pauda rokmūziķis, Latvijas Rokmūzikas asociācijas prezidents Jānis Bukums.