"Latvijas pasts" nemaksās dividendes no 2022.gada peļņas

© f64.lv, Vladislavs Proškins

VAS "Latvijas pasts" nemaksās dividendes 1,414 miljonu eiro apmērā no 2022.gada peļņas, otrdien nolēma valdībā.

Satiksmes ministrijas rīkojums paredz, ka finanšu līdzekļus 1,414 miljonu eiro apmērā izlietos pasta termināļu tīkla attīstībā atbilstoši tirgus attīstības tendencēm.

Jau ziņots, ka "Latvijas pasta" apgrozījums 2022.gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmums nodrošina iekšzemes un starptautiskās piegādēs, sākot ar e-komercijas un paku sūtījumiem līdz presei, vēstuļu korespondencei un personalizētiem loģistikas risinājumiem. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2300 darbinieku.

Ekonomika

Ekonomistu prognozes darba algu jautājumā šogad bijušas īpaši pozitīvas, paredzot aptuveni 7-8% kāpumu un radot cerīgu nākotnes skatu ikvienam nodarbinātajam. To apliecina arī uzņēmēju noskaņojums - Luminor bankas aptaujā atklāts, ka katrs trešais Latvijas mazais un vidējais uzņēmums šogad plāno palielināt darbinieku algas. Tāpat gan Latvijas, gan pārējo Baltijas valstu uzņēmumi šogad uzmanību pievērš arī darbinieku apmācībām un jaunu darbinieku meklējumiem, lai uzlabotu uzņēmuma produktivitāti un turpinātu izaugsmi.

Svarīgākais