Svētdiena, 21.aprīlis

redeem Anastasija, Marģers

arrow_right_alt Ekonomika \ Latvijā

Valsts apņēmusies vairāk pieskatīt tos, kas regulāri izņem vai ieliek bankomātos lielas naudas summas

© Vladislavs Proškins/MN

Pagājušajā gadā no bankomātiem skaidrā naudā izņemti 4,6 miljardi eiro, bet bankomātos ielikti 2,1 miljards eiro, ziņo lsm.lv.

"Es esmu ieinteresēta, lai pēc iespējas vairāk bezskaidras naudas norēķinu notiktu, jo bezskaidras naudas aprite ir caurskatāma," norādīja Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Olga Bogdanova.

Valdībā pirms nedaudz vairāk kā mēneša pieņemts jaunais ēnu ekonomikas apkarošanas plāns, kura viens no virzieniem būs tieši jautājums par skaidro naudu. Piemēram, turpmāk aktīvāk būs jāveic arī analīze par potenciālajiem ēnu ekonomikas dalībniekiem, kas katru mēnesi izņem vai ieliek bankomātos lielākas naudas summas.

"Ja cilvēkam nav nekādu ienākumu un pēkšņi ienāk lielāka naudas summa, tas arī būs iemesls, kāpēc papētīt šo personu dziļāk. Vai, piemēram, uzņēmums - juridiskā persona -, ja tās darbinieki masīvāk izmanto skaidras naudas ne tikai iemaksas, bet arī izmaksas, arī var paskatīties un papētīt," skaidroja O.Bogdanova.