Parādu piedziņai pērn iesniegtas lietas ar 161 miljonu latu; 134 miljoni - privātpersonu parādi

Pērn ārpustiesas parādu piedziņai iesniegtas lietas par kopējo summu 161 077 627 lati, no kuriem 134 miljoni latu ir privātpersonu parādi, liecina Latvijas Ārpustiesas parādu piedzinēju asociācijas apkopotā statistika.

Juridisko personu segmentā iesniegtas 29 605 lietas par kopējo summu 26 337 603 lati, privātpersonu segmentā – 389 156 lietas par kopumā 134 740 023 lati.

Privātpersonu segmentā iesniegto lietu skaits palicis tādā pašā līmenī kā 2009. gadā, bet iesniegtā piedzenamā lietu kopējā summa no privātpersonām pieaugusi par 21%.

Savukārt, juridisko personu segmentā, salīdzinot ar 2009. gadu, par 43% samazinājies iesniegto lietu skaits, bet to summa sarukusi vairāk nekā uz pusi (54%). 2009. gadā, ārpustiesas parādu piedziņā tika iesniegtas 52 tūkstoši lietu par parādiem no juridiskajām personām ar kopējo vērtību vairāk nekā 56 miljoni latu, bet pērn - 29 tūkstoši lietu nedaudz vairāk kā 26 miljonu latu apmērā.

Privātpersonu segmentā vērojams piedziņā iesniegto lietu summas pieaugums, lai gan lietu skaits ir saglabājies 2009.gada līmenī. "Viens no iemesliem, kas šo tendenci skaidro – pērn piedziņā nonākušas arī tādas lietas, ar kurām līdz šim strādāja pats kreditors, piemēram, nodrošinātie kredīti, kas vidēji ir lielas summas. Tāpat ir pieaudzis arī kavēto lietu kavējuma procentu un līgumsodu apmērs, kas saistīts ar ārpustiesas parādu piedziņai saņemto lietu vecumu," skaidro Latvijas Ārpustiesas parādu piedzinēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Agnese Priedīte.

Tā ziņo portāls delfi.lv

Ekonomika

Valsts uzņēmumu “Pasažieru vilciens” (PV vai arī “Vivi”) valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors un “Latvijas dzelzceļš” valdes loceklis Rinalds Pļavnieks apgalvo, ka šiem uzņēmumiem ir pietiekami daudz naudas, materiālo resursu un zināšanu, lai uz vilcieniem cilvēki varētu paļauties vairāk nekā uz pārējiem satiksmes līdzekļiem.

Svarīgākais