Plāno pārdalīt 1,318 miljonus eiro energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai

© Kaspars KRAFTS, MN

Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) sagatavojusi rīkojuma projektu, kas paredz atbalstīt apropriācijas pārdali 1,318 miljonu eiro apmērā energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai.

KEM sagatavojusi rīkojuma projektu par apropriācijas pārdali, lai nodrošinātu vienotā risinājuma automatizētai oficiālo ienākumu apmēra aprēķināšanai uz vienu mājsaimniecības locekli izstrādi un uzturēšanu, tostarp četru amata vietu nodrošināšanai Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB), kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datu nodošanas energoresursu izmaksu kompensēšanas informācijas sistēmai rīka izstrādei.

Rīkojuma projekts paredz atbalstīt apropriācijas pārdali 1,318 miljonu eiro apmērā no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma programmas "Finansējums Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteikto terminēto atbalsta pasākumu īstenošanai".

Tostarp 1,274 miljonus eiro plānots pārdalīt uz Ekonomikas ministrijas pamatbudžeta programmu "Valsts atbalsta programmas", lai nodrošinātu vienotā risinājuma automatizētai oficiālo ienākumu apmēra aprēķināšanai uz vienu mājsaimniecības locekli izstrādi un uzturēšanu, tajā skaitā četru amata vietu nodrošināšanu BVKB.

Savukārt 44 528 eiro plānots pārdalīt uz Labklājības ministrijas pamatbudžeta apakšprogrammu "Nozares centralizēto funkciju izpilde", lai nodrošinātu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datu nodošanas energoresursu izmaksu kompensēšanas informācijas sistēmai rīka izstrādi.

Ekonomika

Kopējais valsts parāds jau tagad ir lielāks par Latvijas gada budžetu, bet, lai finansētu visus nākamajā gadā ieplānoties tēriņus, tas pieaugs vēl par aptuveni pusotru miljardu eiro, vēsta LTV raidījums “de facto”. Parāda apmērs gan nebūtu nekas ārkārtējs, īpaši salīdzinoties ar citām valstīm. Taču pesimistiskās ekonomikas prognozes, lielais budžeta deficīts un kredītreitingu aģentūru lielāka skepse par Latvijas situāciju uz parāda audzēšanu liek raudzīties ar lielāku piesardzību.

Svarīgākais